• XI Bielańskie Targi Edukacyjne
     • XI Bielańskie Targi Edukacyjne

     • W dniach 27 - 28 lutego odbywały się w naszej szkole XI Bielańskie Targi Edukacyjne. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Andrzej Malina, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Zofia Gajewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 35 Sławomir Sawicki. Na targach można było zapoznać się z ofertą edukacyjną bielańskich szkół średnich oraz wziąć udział w warsztatach m.in. z doradztwa zawodowego, kreatywności, wycinania w owocach czy mnemotechnik.

      Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nowy rok szkolny w dniach 5 - 9 marca do Pałacu Kultury i Nauki na Targi Edukacyjne Perspektywy 2019.

    • Studniówka 2019
     • Studniówka 2019

     • Nasi maturzyści 15 lutego rozpoczęli odliczanie dni do egzaminu dojrzałości balem studniówkowym. Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się polonezem. Życzymy w maju powodzenia i połamania długopisów ;-)

    • Olimpiada z prawa pracy
     • Olimpiada z prawa pracy

     • Mamy zaszczyt przedstawić laureatki II etapu konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. "Poznaj swoje prawa w pracy" Izabelę Adamowicz z kl. IE i Natalię Piotrowską z kl. IIIE.

    • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników
     • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników

     • Od 18 lutego na parterze szkoły można zapoznać się z wystawką prac uczniów biorących udział w Międzydzielnicowym Konkursie Literackim "Epitafium dla Niepodległej", którego rozstrzygnięcie odbyło się w styczniu. Niestety nasza tablica nie może pomieścić wszystkich nadesłanych liryków. Dziękujemy niezastąpionym dziewczynom z klasy III L za pomoc w przygotowaniu ekspozycji, a młodzież i pracowników Zespołu Szkół nr 35 zapraszamy do lektury. 

    • Szkolne Walentynki
     • Szkolne Walentynki

     • 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. W tym dniu  na korytarzach dominował kolor czerwony, a to za sprawą walentynkowej dekoracji oraz  uczniów ubranych na czerwono w ramach akcji „czerwone ubrania zwalniają od pytania”. Podczas przerw nie tylko uczniowie, ale również wszyscy pracownicy szkoły, mogli wziąć udział w  walentynkowych zabawach przygotowanych przez klasę 2T oraz 4H. Ponieważ miłość  jest słodka, uczniowie tych klas przygotowali również  słodki poczęstunek – babeczki z wróżbą dla zakochanych. W tym dniu, jak co roku, Samorząd Szkoły rozdawał pocztę walentynkową.

    • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
     • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

     • W tym roku szkolnym, podobnie jak dwa lata temu, nasza szkoła wzięła udział w V edycji akcji organizowanej przez UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.

      Celem projektu było:

      • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
      • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
      • zebranie środków na ratowanie życia dzieci.  

      W oparciu o wykrój laleczki wysłanej przez UNICEF, młodzież przygotowała swoje własne charytatywne laleczki, które ubrała i przyozdobiła w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrała. Uczniowie uzupełnili także „akt urodzenia” laleczki – dokument, w którym umieścili fotografię swojej laleczki, bądź rysunek z  jej portretem, wpisali dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby.

      Następnie w grudniu podczas dnia otwartego i w styczniu podczas zebrania z rodzicami, zorganizowano kiermasze z laleczkami w trakcie których, każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Cały dochód
      z kiermaszów w wysokości 1090 zł., przekazano do fundacji UNICEF z przeznaczeniem
      na szczepionki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

      Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem.

      Wszystkim, którzy wsparli tę akcję, serdecznie dziękujemy za okazane serce.

       

      Koordynator projektu:

      Bożena Sosnowska- Stępień

    •   Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"
     • Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"

     • Za nami uroczyste rozstrzygnięcie Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego „Epitafium dla Niepodległej”, którego celem było m.in. godne upamiętnienie, w stulecie polskiej wolności, postaci, które w szczególny sposób zapisały się na kartach wielowiekowej historii naszego kraju. Gala finałowa z udziałem wyjątkowego Gościa – założycielki i Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Pani Barbary Tomkiewicz, odbyła się 23 stycznia w Zespole Szkół nr 35, a udział w niej wzięło blisko 50 uczniów z warszawskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Inicjatywa jednocząca młodzież z różnych dzielnic stolicy zyskała także uznanie Redakcji miesięcznika „Cogito”, z czego jesteśmy dumni i za co pragniemy podziękować Redaktor Naczelnej czasopisma, Pani Oli Siewko. Tuż przed najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania, czyli rozdaniem nagród, publiczność obejrzała fragment niedawnej „Antologii Niepodległości” w wykonaniu Daniela Nowaka i Filipa Kurowskiego. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nadesłane prace, a zwycięzcom, którzy odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Dyrektora Zespołu Szkół nr 35 oraz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, raz jeszcze gratulujemy sukcesu.

    • Gala "dla babci i dziadka"
     • Gala "dla babci i dziadka"

     • W styczniu obchodzimy Dzień Babci  i Dziadka. Z tej okazji, w  poniedziałek 21  stycznia nasi wolontariusze wraz z opiekunem wzięli udział w corocznej Gali organizowanej przez Fundację Żyj Z Pasją.  Nasi wolontariusze nie tylko pomagali w zorganizowaniu tego uroczystego wydarzenia, ale także zajmowali się przybyłymi gośćmi- bielańskimi seniorami. Przypadła im również zaszczytna rola  wręczeniu nagród  honorowym gościom, wśród których znaleźli się znakomici polscy aktorzy i artyści, a wśród nich: Magdalena Zawadzka, Stefan Friedmann, Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński, Janusz Tylman, Jakub Porada.  Rolę Honorowej Babci tegorocznej edycji pełniła piosenkarka Halina Kunicka, a rolę Honorowego Dziadka – były selekcjoner reprezentacji Polski piłki nożnej Andrzej Strejlau. Wszyscy znamienici goście podzielili się z publicznością swoimi wrażeniami z opiekowania się swoimi wnukami.  Na uroczystej gali w Urzędzie Dzielnicy Bielany byli również laureaci konkursu plastycznego „dla mojej Babci i Dziadka- edycja krakowska”, burmistrzowie dzielnicy i  znani dziennikarze.  Jak widać ze zdjęć z niektórymi artystami udało nam się również porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

    • Fraktale z Sierpińskim
     • Fraktale z Sierpińskim

     • W grudniu klasy: IH, IT, IE, IIL i IIT na lekcjach matematyki zapoznały się z trójkątem Sierpińskiego  i pojęciem fraktali.

      Wiele fraktali kryje w sobie zadziwiającą tajemnicę jaką jest ich „nieskończone samo podobieństwo”. Oznacza to, że dowolnie mały kawałek, odpowiednio powiększony, przypomina do złudzenia cały zbiór lub jego znaczną część.

      Fraktale znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Obecnie prawie każdy telefon komórkowy korzysta z wbudowanej anteny fraktalnej. Wiele odpowiedników fraktali istnieje w otaczającej nas naturze. Przykładem mogą być płatki śniegu, system naczyń krwionośnych, błyskawice, prądy zatokowe czy formacje skalne. Fraktale są obiektami często występującymi w grafice komputerowej, bowiem wiele programów komputerowych tworzonych jest specjalnie w celu otrzymywania obrazów fraktalnych.

      Dzięki tej wiedzy i zbliżającym się świętom bożego narodzenia wspomniane powyżej klasy przygotowały wystawę pt: „Świąteczne fraktale z Sierpińskim”. Efekty ich pracy można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.

    • "Antologia Niepodległości". Współczesne konteksty
     • "Antologia Niepodległości". Współczesne konteksty

     • W pierwszy piątek nowego roku, 4 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół nr 35 uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu przygotowanym przez młodzież ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Polonistyczno-historyczna inicjatywa, którą zaprezentowali młodzi artyści, stanowiła swego rodzaju podsumowanie obchodów stulecia polskiej niepodległości i była, miejmy nadzieję, także zabawnym połączeniem przeszłości, czyli tekstów „Antologii Niepodległości”, utworów ważnych dla naszego narodu, wybranych przez Prezydenta Rzeczypospolitej ze współczesnością, w której nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych (w roli chóru niezastąpiona klasa IV T, a u jej boku nieocenieni wokaliści – Filip Kurowski i Daniel Nowak) oraz humorystycznych wątków związanych z naszą szkołą. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uroczystość została zarejestrowana kamerą wideo.

    • Akcje charytatywne
     • Akcje charytatywne

     • Nowy Rok zaczynamy od trzech dobrych wiadomości. Szkolny Wolontariat  zakończył przed świętami zbiórkę darów dla  czworonożnych podopiecznych Fundacji Noga W Łapę oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Przynieśliście tak dużo karmy, koców, kołder, pościeli i akcesoriów, że obie organizacje były pod wrażeniem  Waszej hojności. Druga dobra wiadomość to aż 550 kg nakrętek zebranych do końca starego roku na rzecz wsparcia ciężko chorego Igora Kaczyńskiego. I czas na trzecią dobrą wiadomość, która dotyczy akcji „Choinka dla Michała”. Dzięki zaangażowaniu wielu klas, a także  dochodowi z licytacji choinek udekorowanych w wykonane przez naszych uczniów ozdoby, mogliśmy również wesprzeć leczenie bielańskiego ucznia Michała Lubaka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję że w Nowym Roku czeka nas jeszcze nie jedna akcja w którą  się włączycie.

    • Akcja "Choinka Dla Michała"
     • Akcja "Choinka Dla Michała"

     • „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”, te słowa przyświecają działaniom Szkolnego Wolontariatu, który na początku  grudnia  włączył się w akcję „Choinka dla Michała”. Akcja współorganizowana jest między innymi przez Stowarzyszenie razem Dla Bielan oraz Fundacje Siła Serca. Dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie rehabilitacji bielańskiego ucznia Michała Lubaka, podopiecznego Fundacji Avalon. W akcje włączyli się nie tylko wolontariusze, ale cała szkolna społeczność: nauczyciele, uczniowie i rodzice, za co wszystkim należą się podziękowania. Każdy z nas, kto chciałby wesprzeć Michała w jego walce o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku, może przyłączyć się do licytacji choinek ozdobionych przez uczniów naszej szkoły na stronie https://www.facebook.com/groups/1910596222320699/ lub wziąć udział w wydarzeniu Targ Świąteczny dedykowanym Michałowi. Zapraszamy też do śledzenia postępów Michała w powrocie do zdrowia na stronie https://www.facebook.com/staniemy/.

    • Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Bielańskiego Konkursu SV "Sztuka życia"
     • Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Bielańskiego Konkursu SV "Sztuka życia"

     • 12 grudnia w Zespole Szkół nr 18 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Bielańskiego Konkursu SAVOIR VIVRE „Sztuka życia”. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Dumni jesteśmy z naszych uczestniczek, które zajęły zaszczytne I i III miejsce w dzielnicy. Gratulujemy Izabeli Adamowicz z klasy IE i Natalii Sobierajskiej z klasy IIL, Dziewczyny odebrały nagrody z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Pietruczuka.

    • Warsztaty w Muzeum Narodowym
     • Warsztaty w Muzeum Narodowym

     • 11 grudnia klasa 4 H, pod opieką polonistki, uczestniczyła w zajęciach poświęconych sztuce dwudziestolecia międzywojennego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lekcja muzealna w formie warsztatów stanowiła doskonałe uzupełnienie teoretycznej wiedzy, którą uczniowie zdobyli na języku polskim. Maturzyści owocnie wykorzystali czas spędzony poza murami szkoły - zainspirowani malarstwem oraz rzeźbą XX wieku, z powodzeniem wykonywali ćwiczenia dotyczące interpretacji tekstów kultury. Nie zabrakło także humorystycznych akcentów, m.in. zabawy w kalambury, angażującej wyobraźnię i pobudzającej wrażliwość artystyczną młodzieży.

    • Świąteczna Zbiórka Żywności
     • Świąteczna Zbiórka Żywności

     • Wolontariusze z naszej szkoły w dniu 30 listopada brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która organizowana jest, jak co roku,  przed Świętami Bożego Narodzenia.

      Bank Żywności SOS w Warszawie stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o swoich podopiecznych.
      Odbiorcami darów są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

      Koordynatorem akcji w której uczestniczyły wolontariuszki była nasza absolwentka Ola Ciok.

    • Bal Andrzejkowy 2018
     • Bal Andrzejkowy 2018

     • Już tradycją stało się uczestnictwo naszych wolontariuszy w „Balu Andrzejkowym” dla osób niepełnosprawnych.  Bal odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury na Bielanach 24.11.2018 r.

      Na tę okazję nasi uczniowie przygotowali poczęstunek, upiekli ciasta, zakupili napoje. W trakcie balu wolontariusze  starali się zagwarantować dobrą zabawę, dbając o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, a także o ich dobry nastrój.

      Organizatorzy, dziękując wolontariuszom, prosili o przekazanie gratulacji ich rodzicom za wkład włożony w wychowanie tak dobrych, gotowych do pomocy i poświęceń młodych ludzi.

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • 26 listopada uczennica klasy 2E Martyna Żelechowicz odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Sukces naszych recytatorów!
     • Sukces naszych recytatorów!

     • 19 listopada w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych na Żoliborzu odbył się finał IX Międzyszkolnego Zajączkowego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Warszawskich Techników pod hasłem „Wolności oddać nie umiem”, upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zespół Szkół nr 35 reprezentowali: Natalia Sępkowska i Daniel Nowak z klasy 4 H oraz Łukasz Kulesza z klasy 3 E. Młodzież recytowała utwory poświęcone tematyce patriotycznej. Nagrodę za zdobycie I miejsca z rąk dyrektor szkoły, Pani Haliny Szczur, odebrała Natalia Sępkowska, która swym ekspresyjnym wystąpieniem zachwyciła jury i nie dała szans konkurentom. Uwagę oceniających zwrócił także charyzmatyczny monolog Daniela Nowaka, nagrodzony wyróżnieniem. Maturzystom gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej.

    • "Lekcja historii" w Gimnazjum nr 72
     • "Lekcja historii" w Gimnazjum nr 72

     • W piątek, 16 listopada, uczniowie naszej szkoły pod opieką P. Ewy Trojańczyk i Pana Tomasza Garkowskiego, wystąpili gościnnie w Gimnazjum nr 72 im. A. B. Dobrowolskiego na Bielanach. Młodzież zaprezentowała młodszym kolegom i koleżankom spektakl pt. "Lekcja historii", do którego scenariusz napisał Pan Jan Rujner. Spotkania przy sztuce sprzyjają integracji, o czym doskonale pamiętali Piotr Rapiński i Wiktoria Kuba, zapraszając gimnazjalistów i ósmoklasistów na dni otwarte w naszej szkole (marzec, kwiecień 2019) oraz do tego, by od września dołączyli do społeczności Zespołu Szkół nr 35. Dziękujemy naszym aktorom oraz wokaliście (w tej roli tym razem anglista, Pan Tomasz Garkowski) za wspaniały, pozbawiony tremy występ, który zachwycił zgromadzoną publiczność. "Sztafeta wolności trwa!"