• Złote szkoły NBP

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie o tytuł "Złotej Szkoły NBP". Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. W ramach programu uczniowie klasy 4E zawiązały Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, które prowadziły akcję rozpowszechniania wiedzy na temat Narodowego Banku Polskiego wśrod uczniów naszej szkoły.

Drużyny Ambasadorów pod nadzorem nauczycieli koordynadorów Marcina Horwacika, Małgorzaty Witek-Grzeszczuk i Dariusza Szwagulińskiego przeprowadzili pokazową lekcję historii "Prezesi NBP", cykl debat oraz szereg działań w ramach warsztatów "Poznajemy Narodowy Bank Polski".

Dziękujęmy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie oraz Panu Henrykowi Rajs za wsparcie techniczne.

Z  niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

• ZDOBYLIŚMY DRUGIE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO AKADEMII SEGRO !!!

• W dniu 16 marca 2023 r. czworo uczniów klasy 2L przystąpiło do konkursu Akademii Segro, którego finał miał miejsce w Łodzi.

W konkursie wzięło udział około 50 zespołów dwuosobowych, a nasi uczniowie Kajetan Królikowski i Luke Pope zajęli drugie miejsce. Jako nagrodę obydwaj uczniowie otrzymali atrakcyjne kursy semestralne z języka angielskiego.

Podczas konkursu uczniowie musieli w parach zagrać w grę, w trakcie której posługiwali się wyłącznie językiem angielskim, a celem gry było uzyskanie jak największych oszczędności podczas wynajmowania powierzchni magazynowych. Uczniowie oprócz języka angielskiego ćwiczyli umiejętności negocjacji oraz wykorzystania różnych technik biznesowych.

Przed rozpoczęciem konkursu odbyły się prezentacje dwóch przedsiębiorstw branży produkcyjnej, należących do grupy SEGRO: CORNING producent wyrobów szklanych i kabli światłowodowych oraz PULP TECH producent ekologicznej pulpy papierowej, z której produkowane są opakowania ekologiczne.

Po zwycięsko zakończonym konkursie nasi uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki i infrastruktury logistycznej jednego z magazynów firmy z branży TSL – Schenker.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

• Turniej Koszykówki z okazji Dnia Chłopaka 2023 o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bielany

• W dniu 4 marca 2023 w hali sportowej SP 369 przy ul. Przybyszewskiego 45 odbył się Turniej Koszykówki z okazji Dnia Chłopaka o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bielany. Była to aktywna sobota z koszykówką w tle. Turniej przebiegał we wspaniałej atmosferze i w duchu zasady Fair Play. Reprezentacja ZS 35 pod czujnym okiem trenera Łukasza Bukowskiego wywalczyła II miejsce. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody w postaci: pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych. Nagrodę indywidualną MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika otrzymał Filip Michałowski z klasy 1L.

Gratulujemy  zawodnikom i trenerowi  wspaniałej gry i uzyskanych wyników.

•      Przyszłość teraźniejszości. Futurystyczne warsztaty z okazji Dnia Języka Ojczystego
          • Przyszłość teraźniejszości. Futurystyczne warsztaty z okazji Dnia Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które przypada 21 lutego. Zostało ono ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, by podkreślić bogactwo różnorodności językowej świata, a także zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych i ginących.

W Zespole Szkół nr 35 jego obchody stały się również doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży piękna rodzimej mowy i zgłębiania tajników polszczyzny, dlatego tuż przed feriami uczniowie klasy 3 L, 4 E, 4 H i 4 L uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez polonistki, panią Ewę Trojańczyk i panią Olimpię Kabałę. Tematyka zajęć nawiązywała do twórczości najbarwniejszej grupy literackiej okresu międzywojennego w Polsce, czyli futurystów, entuzjastów przyszłości i przeciwników tradycji, którzy zabawę słowem traktowali jako dzieło sztuki. Głównym elementem spotkania było zatem tworzenie strukturalnego utworu, którego kanwę stanowił fragment liryku literackiej patronki roku, Wisławy Szymborskiej. To właśnie na podstawie wybranych cytatów noblistki młodzież kreowała w zespołach klasowych poetyckie kompozycje, wykorzystując do tego sznurki, kolorowe kartoniki, markery oraz inne detale zdobnicze. Dzięki kreatywności i współpracy z pedagogami, uczestnicy spotkania przygotowali - przypominające futurystyczne debiuty - niecodzienne, zaskakujące, oryginalne interpretacje słów poetki z Krakowa, utrwalone w plastycznej formie wiersza.

Opisane wyżej efekty młodzieńczych wysiłków dowodzą, że nasi uczniowie są żywym przykładem niezwykłej pomysłowości, która potwierdza odwieczny wdzięk polszczyzny oraz to, że forma warsztatowej aktywności jest najskuteczniejszą metodą realizacji wciąż aktualnej, oświeceniowej maksymy: „uczyć, bawiąc”.