• „Międzynarodowy Dzień Liczby π”
     • „Międzynarodowy Dzień Liczby π”

     • W tym roku Międzynarodowy Dzień Liczby π, czyli 14 marca uczciliśmy w naszej szkole udziałem w mini projekcie fotograficznym, „Zaπszmyπ”, którego inicjatorem był Krzysztof Chojecki nauczyciel, youtuber, współtwórca platformy „pi-stacja matematyka” i realizator wielu innych projektów. Uczniowie Zespołu Szkół nr 35 wykonali 413 zdjęć cyfr, które trafiły do organizatora i posłużyły do zbudowania rozwinięcia liczby π. Realizacją tego projektu zajmowały się nauczycielki matematyki: Małgorzata Komor, Katarzyna Luśtyk i Sylwia Zych. Przykład prezentacji rozwinięcia liczby π wykonanej z części nadesłanych zdjęć można obejrzeć pod linkiem: https://tiny.pl/rkbnr.

      12 marca 2021 w klasach 3H, 2H i 1T odbyły się lekcje matematyki, na których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat liczby π. Rozwiązywali quizy, grali w gry, sprawdzali czy ciąg cyfr tworzący ich datę urodzenia znajduje się w rozwinięciu liczby π. Za pomocą aplikacji Quiver uczniowie mogli obserwować efekt 3D na wykonanych przez siebie ilustracjach. Dodatkowo w klasie 1T można było wziąć udział w projekcie „Poszukiwanie liczby π”.

    • "Syn tego miasta". Wieczór Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
     • "Syn tego miasta". Wieczór Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

     • W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i realizowanego z tej okazji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „BACZYŃSKI”, w naszej szkole 22 marca o godz. 18:30 rozpoczął się Wieczór Poezji pod hasłem "Syn tego miasta", poświęcony twórczości tegoż poety. Program artystyczny godzinnego spotkania został przygotowany przez nauczycielki języka polskiego, panią Ewę Trojańczyk i panią Olimpię Kabałę. Podczas wyjątkowego wydarzenia uczniowie klasy 2 L, 2 E, 2 HG i 4 L zaprezentowali najpiękniejsze utwory Baczyńskiego. Doskonałym punktem programu był występ Barbary Sosińskiej z klasy 4 L, która przedstawiła muzyczną interpretację liryku pt. "Znów wędrujemy". Klimat stworzony przy pomocy dźwięków gitary wprowadził uczestników inicjatywy w niezwykły nastrój, a jego dopełnieniem była prezentacja zeskanowanego rękopisu jednego z tomików wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz rozmowa dotycząca aktualności i recepcji jego dzieł. W czasie Wieczoru polonistki przypomniały również tragiczny życiorys twórcy pokolenia Kolumbów, który wciąż zachwyca poetyckim geniuszem. Na zakończenie nie zabrakło wzruszeń i szczególnych podziękowań dla pedagogów oraz zaangażowanej w przedsięwzięcie młodzieży. Wszyscy, których tego dnia późną porą zjednoczyła swą mocą liryka, wyrazili aprobatę dla innych spotkań w wideoformule.

     • Targi Edukacyjne Perspektywy 2021

     • Zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej szkoły na Targach Edukacyjnych Perspektywy w dniach 26-27 marca 2021 w godz. od 9.00 do 18.00.

      Na Wasze pytania będziemy udzielali odpowiedzi w piątek w godz. 15.00 - 16.30 oraz w sobotę w godz. 12.00 - 14.00.

      Stoisko ZS nr 35