• Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” dla Technikum Ekonomicznego nr 5

• Miło nam poinformować, że 20 września 2021 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XII gala wręczenia Honorowych Wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”, w czasie której dyrektor, pan Sławomir Sawicki, koordynator szkolnego projektu, pani Ewa Trojańczyk oraz uczniowie, Emilia Wierzbicka i Adrian Stępień, odebrali z rąk pani Renaty Kaznowskiej, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy oraz członków kapituły, tę zaszczytną nagrodę. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji nasza szkoła była jedyną, która uzyskała wyróżnienie „Szkoły z pomysłem na kulturę”. Cieszymy się, że przedstawione przez nas działania, prezentowane m.in. na stronie internetowej, ukazujące zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne uczniów, nauczycieli oraz rodziców, zostały uznane przez władze miasta za kreatywne i innowacyjne. Przyznane wyróżnienie potwierdza, że w Zespole Szkół nr 35 każdego dnia w nowatorski sposób wspieramy rozwój młodzieży i dbamy o to, by świat wartości, dziedzictwa narodowego był jej bliski.

• Lekcje na SGH

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w lekcjach organizowanych przez SGH. Jedną z nich była lekcja "Finanse osobiste". Lekcje odbywają się w ramach Festiwalu Nauki.

• Wycieczka klasy 3EG i 3LG

• W dniach 13-15.09.2021 odbyła się wycieczka szkolna klasy 3EG i 3LG. W programie wyjazdu nie zabrakło aktywnego spędzania czasu poprzez spływ kajakowy, gry i zabawy w terenie, integracji uczniów, a także zwiedzania m.in Twierdzy Ossowiec.