• XIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
          • XIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

          • W piątek 9 grudnia uczeń klasy 4LG Filip Sekuter przystąpił do zawodów II stopnia – etap okręgowy XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

            Gratulujemy Filipowi osiągniętego wyniku i trzymamy kciuki za dalsze zmagania!

        •      Historia pieniądza. Warsztaty muzealne dla techników handlowców
          • Historia pieniądza. Warsztaty muzealne dla techników handlowców

          • Interesująca lekcja ekonomii w muzeum? Dlaczego nie! Edukacja muzealna nie po raz pierwszy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych odbiorców. Tym razem Muzeum Narodowe w Warszawie stało się gospodarzem wystawy czasowej pt. „Rozważni i romantyczni", dotyczącej stuletniej historii kolekcji monet i medali. Młodzież z klasy 4 HG i 4 H wraz z opiekunkami, panią Ewą Trojańczyk i panią Olimpią Kabałą, w pierwsze grudniowe popołudnie uczestniczyła w zajęciach, podczas których mogła zapoznać się m.in. z płacidłami, monetami i banknotami z różnych epok, a także wziąć udział w debacie na temat ewolucji pieniądza. Oprowadzanie po ekspozycji przygotowanej przez Narodowy Bank Polski było świetną okazją do dyskusji na temat roli waluty we współczesnym świecie. W ramach warsztatów, uczniowie projektowali również własny numizmat, określając miejsce jego wykonania, materiał czy numer seryjny. Zaangażowanie w projekt młodzieży z klas handlowych bardzo dobrze oddaje potrzebę praktycznej realizacji treści omawianych w szkole i dowodzi zainteresowania nastoletniego pokolenia kształceniem zawodowym. Podczas wizyty w muzeum nie obyło się także bez zwiedzania dumy warszawskiego oddziału MN, czyli Galerii Sztuki XIX wieku. Wyjątkowe zbiory przechowywane w stołecznych murach to zawsze doskonały powód do tego, by porozmawiać o kulturze oraz historii naszego kraju, związanej z okresem romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski. Edukatorkami i przewodniczkami po salach pełnych dzieł malarskich były nasze polonistki, które zabrały uczestników wycieczki w niezwykłą wędrówkę po szlakach twórczości Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego i Olgi Boznańskiej. Dzięki tej niezapomnianej wyprawie do świątyni sztuki, aspirujący technicy handlowcy ujrzeli wszystko to, o czym dotychczas mogli jedynie przeczytać, czerpiąc radość z łączenia teorii z poznawaniem rzeczywistych obiektów.

        • Szkolny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022
          • Szkolny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

          • Za nami szkolne głosowanie w VII edycji plebiscytu Wydawnictwa PWN i Uniwersytetu Warszawskiego na Młodzieżowe Słowo Roku. Cieszymy się, że kolejny raz niezwykle chętnie uczestniczyliście w zorganizowanym przez nas przedsięwzięciu i skwapliwie wskazywaliście swoje typy leksykalne, dzięki czemu w naszej urnie znalazło się ponad 200 wypełnionych kart! W 2022 roku Waszym faworytem okazało się słowo „łymyn”, nawiązujące do wymowy angielskiego „women” (kobiety). Tuż obok niego na podium znalazła się także riposta „kto pytał” (pytanie wyrażające brak zainteresowania treścią komunikatu) oraz „siedemnaście” (żartobliwa, przekorna odpowiedź na pytanie o wiek). W internetowym, ogólnopolskim głosowaniu zwyciężyła „essa” (na tę propozycję najchętniej oddawaliście głosy w minionym roku), czyli radosny, pełen entuzjazmu i zadowolenia okrzyk. 

            Jak widać, śledzenie trendów językowych wśród współczesnej młodzieży stało się piękną tradycją naszej szkoły, mamy nadzieję, że wspólnie z nami będziecie ją pielęgnować także w kolejnych miesiącach. Essa!