• Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

• W dniu 09.11.2022 r. w naszej szkole odbył się I etap XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem "

"W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny".

Olimpiada jest przeprowadzana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Jej główni mecenasi to NBP i Ministerstwo Rozwoju.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie klasy 4 i 2 technikum ekonomicznego. Życzymy im awansu do następnego etapu.

• „Gwiezdne wojny”. Międzyklasowy turniej wiedzy o lekturach z gwiazdką

• Za siedem miesięcy uczniowie technikum po raz ostatni przystąpią do egzamin dojrzałości w dotychczasowej formule, znanej od 2015 roku. Aby jak najlepiej przygotować młodzież do matury z języka ojczystego, polonistki z Zespołu Szkół nr 35, pani Ewa Trojańczyk i pani Olimpia Kabała, 19 października zorganizowały dla czwartoklasistów „Gwiezdne wojny” - konkurs wiedzy o lekturach oznaczonych w podstawie programowej przedmiotu jako obowiązkowe, tzw. lekturach z gwiazdką. W międzyklasowej rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wszystkich czterech oddziałów, którzy współzawodniczyli ze sobą w różnych konkurencjach odnoszących się do wybranych pozycji książkowych: III części „Dziadów” i „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Lalki” Bolesława Prusa oraz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Ćwiczenia przygotowane przez nauczycielki (np. koło fortuny „Kto to powiedział?”, literackie kalambury itp.) wymagały od maturzystów nie tylko znajomości tekstów, lecz również kreatywności. Dzięki niezliczonym pomysłom młodzieży, jej zabawnym pomyłkom i euforii towarzyszącej zdobywaniu kolejnych punktów, dwugodzinne spotkanie przebiegło w atmosferze sprzyjającej utrwalaniu wiedzy, nieprzypominającej oblicza niezdrowego konkurowania. Tytuły laureatów otrzymali uczniowie z IV TG, natomiast kolejne miejsca w polonistycznej rozgrywce zajęła młodzież z IV LG, IV HG i IV EG. Gratulujemy najlepszym z najlepszych, czyli wszystkim zaangażowanym w inicjatywę, pamiętajcie, że w naszym powtórkowym pojedynku nie ma przegranych, są jedynie tacy, którym lektury winny stać się bliższe. :)