• Trzecioklasiści z wizytą na Powązkach
     • Trzecioklasiści z wizytą na Powązkach

     • Listopad to miesiąc refleksji i zadumy, czas wspominania tych, którzy odeszli, dlatego 18 listopada 2021 r. uczniowie klasy III E i III L, pod opieką polonistek, pani Ewy Trojańczyk i pani Olimpii Kabały, wzięli udział w warsztatach terenowych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Młodzież, w ramach kształtowania postaw kulturowo-patriotycznych, wykonywała przygotowane przez nauczycielki zadania, które dotyczyły osobistości spoczywających na warszawskiej nekropolii. Uczniowie odwiedzali mogiły literatów (Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego), artystów (Magdaleny Abakanowicz, Xawerego Dunikowskiego, Olgi Sipowicz „Kory”, Pawła Królikowskiego) oraz wielkich ze świata sportu, nauki i polityki, by oddać im hołd, zapalając znicze na ich grobach, a także lepiej poznać ich sylwetki. Spotkanie zakończyła kilkunastominutowa prezentacja efektów pracy grup, które wzorowo wypełniły wszystkie polecenia.

      Inicjatywa, której celem było m.in. zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zasłużonych, w całości wpisywała się w realizację programu nauczania języka ojczystego w szkole ponadpodstawowej.

    • Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych
     • Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych

     • W dniu 8 listopada 2021 r. klasa 4L uczestniczyła w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych, wydarzeniu zorganizowanym w formule on-line przez Akademię Umiejętności Eurocash. Celem przedsięwzięcia była promocja zawodu logistyka. Dynamiczny rozwój segmentu usług logistycznych powoduje, że na rynku pracy poszukiwani są pracownicy branży logistycznej. W trakcie Festiwalu uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, w zawodach takich jak: magazynier, pracownik administracji, planista łańcucha dostaw czy planista transportu. Mieli możliwość kontaktu z profesjonalnymi trenerami Akademii Umiejętności Eurocash, od których dowiedzieli się jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje osobiste i zawodowe.

    • Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021
     • Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

     • Znamy wyniki Waszego głosowania na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Niekwestionowanym zwycięzcą szkolnego plebiscytu zostało słowo „naura” (zwrot używany na pożegnanie, przekształcone słowo „nara”), na które oddaliście aż 120 głosów. Drugie miejsce zajęła „essa” (krzyk, który sygnalizuje, że jest się zadowolonym, dumnym z zaistniałej sytuacji) – 70 głosów, a na trzecim miejscu znalazło się słowo „mega” – 28 głosów.

      W szkolnej sondzie, stacjonarnie i elektronicznie, głosowaliście 351 razy. Dziękujemy! Wybrane przez Was hasło zostało już przez nas zgłoszone do pierwszego etapu ogólnopolskiej akcji, corocznie organizowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń, to wspaniała okazja do zabawy językiem polskim przy jednoczesnej refleksji nad kreatywnością w opisywaniu rzeczywistości.

      Jeśli chcecie śledzić dalsze losy „naury” w krajowych zmaganiach lub jesteście ciekawi tego, co zaproponowali inni, koniecznie odwiedźcie stronę Słownika języka polskiego (www.sjp.pwn.pl) od 15 do 30 listopada, gdzie będziecie mogli wytypować swojego faworyta. Jakie słowo stanie na szczycie podium, trafi pod strzechy i na salony w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!