• Szkolna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Przerwa na czytanie"

• #przerwanaczytanie

13 października 2021 r. społeczność Zespołu Szkół nr 35 wzięła udział w II międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej „Przerwy na czytanie”, zorganizowanej z okazji trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Inicjatorem wydarzenia, podobnie jak w ubiegłym roku, była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Realizatorami akcji byli uczniowie klasy I E, I L, I a, II H, II L, II T, III E, III L, IV H i IV T, którzy w czasie wolnym od nauki, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, sięgnęli po nowości biblioteczne, by relaksować się z ulubioną lekturą w ręku. Polonistyczne przedsięwzięcie, którego celem była m.in. integracja środowiska młodzieży i nauczycieli, przyczyniło się do wzrostu zainteresowania pozycjami książkowymi dostępnymi w bibliotece, a także stało się wspaniałą okazją do dyskusji na temat przeczytanych fragmentów. Udział w akcji był dobrowolny, dlatego serdecznie dziękujemy naszym uczniom oraz pedagogom za zaangażowanie w promocję czytelnictwa, niech myśl, że ta forma edukacji jest paszportem przyszłości stale wam towarzyszy. Wszystkich miłośników literatury zapraszamy do wspólnego czytania również za rok.