• Apetyt na kulturę. Międzynarodowy Dzień Teatru z Mrożkiem
     • Apetyt na kulturę. Międzynarodowy Dzień Teatru z Mrożkiem

     • Po dwóch latach pandemicznej przerwy na szkolną scenę powróciła sztuka. 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, kolejny raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy III E, III LG i IV H zaprosili społeczność Zespołu Szkół nr 35 do niezwykłej przygody z dramatem absurdu, który wymaga od widza wnikliwego odbioru i kontekstowego odczytania ukazanych zdarzeń i postaci.

      7 kwietnia 2022 r. odbyła się premiera spektaklu pt. „Na pełnym morzu”, opartego na motywach utworu współczesnego literata, Sławomira Mrożka. W czasie przedstawienia, zrealizowanego pod kierunkiem pani Ewy Trojańczyk i pani Olimpii Kabały oraz we współpracy z panem Tomaszem Garkowskim, młodzi aktorzy przybliżyli teatralnym smakoszom historię głodnych rozbitków. Gruby (Eryk Węglik), Średni (Wiktor Brzeziński, Antoni Janik) i Mały (Mateusz Strusiński), dryfujący od dawna bez zapasów żywności, w obliczu walki o przetrwanie musieli zadać sobie tragikomicznie brzmiące pytanie: „kogo z nas mamy zjeść”? Bohaterowie, formułując argumenty moralne i polityczne, rozpoczęli debatę odsłaniającą typowe ludzkie wady i słabości. Wszechobecny czarny humor i nagłe zwroty akcji, m.in. takie jak przypłynięcie na tratwę znajomego Listonosza (Jakub Zaniesienko), pozwoliły publiczności zanurzyć się w groteskowym żarcie Sławomira Mrożka oraz zastanowić się nad kondycją zniewolonej przez system jednostki.

      Dziękujemy wspaniałemu audytorium za gromkie oklaski i pochlebne recenzje zaprezentowanej jednoaktówki, które jedynie utwierdzają w tym, że to artystyczne przedsięwzięcie przyczyni się do popularyzacji kultury wśród młodzieży.

    •  „MaturNocka”, czyli wielka powtórka przed egzaminem
     • „MaturNocka”, czyli wielka powtórka przed egzaminem

     • Do tegorocznej matury zostało niewiele czasu, dlatego w ostatnich dniach marca młodzież z klasy IV T uczestniczyła w kreatywnych warsztatach z języka polskiego, aby odświeżyć i utrwalić swoje wiadomości dotyczące treści obowiązujących na egzaminie dojrzałości. Polonistki prowadzące spotkanie zabrały uczniów w niezwykłą podróż do świata gamifikacji, w którym maturzyści ochoczo tworzyli m.in. ogród motywów, opisując na płatkach papierowych kwiatów realizację wylosowanego toposu w tekstach kultury. W trakcie zajęć nie zabrakło także licznych zagadek literackich, interaktywnych krzyżówek i gry w lekturowe bingo. Ze wszystkimi ćwiczeniami młodzież poradziła sobie doskonale. Pozytywna atmosfera edukacyjnych zmagań i ich efekty kolejny raz potwierdzają, że uczestnikom pozalekcyjnych warsztatów zdecydowanie podoba się taka formuła powtórzenia do sprawdzianu wieńczącego czteroletnią naukę w technikum, toteż „MaturNocka” już na stałe wpisała się w harmonogram pracy nauczycieli z Zespołu Szkół nr 35.