• Sukces w ogólnopolskim konkursie recytatorskim
     • Sukces w ogólnopolskim konkursie recytatorskim

     • Tuż przed końcem roku szkolnego dotarła do nas radosna wiadomość: wszechstronnie utalentowana Barbara Sosińska zajęła I miejsce w Wielkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Byłem jak lipy szelest”, który został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Odział Żoliborz-Bielany i był adresowany do młodzieży z całego kraju.

      Nasza absolwentka swoją wzruszającą deklamacją dwóch liryków autorstwa poety pokolenia Apokalipsy spełnionej nie dała żadnych szans konkurentom i zdobyła główną nagrodę - bon o wartości 400 zł. Zwycięstwo w ogólnopolskiej inicjatywie, którą patronatem objęła Wicemarszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa-Błońska, Rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, to dla nas kolejny dowód na to, że w Zespole Szkół nr 35 każdy znajdzie swą przestrzeń do twórczej aktywności i osiągania sukcesów.

      Barbarze Sosińskiej serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy równie wielkich osiągnięć w przyszłości.

    •   Kolejne zwycięstwo Barbary Sosińskiej
     • Kolejne zwycięstwo Barbary Sosińskiej

     • Mamy przyjemność ogłosić, że Barbara Sosińska, tegoroczna absolwentka klasy o profilu technik logistyk w Technikum Ekonomicznym nr 5, zajęła I miejsce w varsavianistycznym konkursie literackim „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy”. Organizatorem inicjatywy było Muzeum Warszawy, a patronat honorowy nad nią sprawowała redakcja „Kroniki Warszawy”, ilustrowanego miesięcznika poświęconego życiu miasta i jego historii.

      Podopieczna pani Ewy Trojańczyk zachwyciła jury swoim wierszem nawiązującym do flory parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Nasza maturzystka, w liryku zatytułowanym „Pragnienie róży”, stworzyła niezwykłą kreację podmiotu, którego relacje z  bohaterką liryczną utworu najlepiej charakteryzują dwa słowa: zazdrość i fascynacja.

      Barbarze po raz kolejny gratulujemy władania magiczną siłą poetyckiego słowa, która, dzięki walorom estetycznym, potrafi odmieniać rzeczywistość.

    • Trzy wspaniałe literatki-laureatki z ZS nr 35
     • Trzy wspaniałe literatki-laureatki z ZS nr 35

     • Z przyjemnością informujemy, że Agata Sławińska (II E), autorka opowiadania „Ostatnia (nie)wola”, została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Pamiętajcie o ogrodach” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 39 w Warszawie. II miejsce w tej samej inicjatywie, za utwór liryczny zatytułowany „Carmen”, przyznano Barbarze Sosińskiej z klasy maturalnej (IV L). Nagrodę otrzymała również pierwszoklasistka, Julia Trębicka (I L), twórczyni wiersza „W (nie)pogoni za marzeniem”. Gratulujemy.

      Uczennice pani Ewy Trojańczyk wykazały się ogromną wrażliwością na piękno otaczającej przyrody. Ogród jako miejsce spotkania człowieka z samym sobą i wszechobecna w nim flora stały się dla nich podstawą do napisania niezwykłych dzieł prozatorskich i liryków, w których nie zabrakło m.in. trudnych decyzji, metaforycznego tańca i celów odkładanych na później.

      Osiągnięcia naszej młodzieży pozwalają stwierdzić, że literatura to wieczne źródło refleksji i natchnienia, z którego czerpać może każdy.

    • Lekkie pióro logistyków. Nagrody w dzielnicowym konkursie "Ad fontes"
     • Lekkie pióro logistyków. Nagrody w dzielnicowym konkursie "Ad fontes"

     • Mijający rok szkolny, choć dla wszystkich trudny, obfitował w sukcesy literackie naszej młodzieży. Uczniowie Technikum Ekonomicznego nr 5 pod okiem polonistki, pani Ewy Trojańczyk, także w czasie kształcenia na odległość chętnie rozwijali swoje pasje, uczestnicząc m.in. w licznych konkursach. Talent naszych maturzystów został zauważony nie tylko w szkole, toteż dziś z radością informujemy, że Daniel Falęcki i Barbara Sosińska z klasy IV L zostali laureatami VII edycji Bielańskiego Konkursu Literackiego „Ad fontes”, którego organizatorem było XCVI Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka. Uczniowie klasy o profilu technik logistyk, zainspirowani twórczością Josepha Conrada, napisali opowiadania, za które jury przyznało im I (Daniel Falęcki) oraz III miejsce (Barbara Sosińska). Barbarze oraz Danielowi serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy, że ponownie dostarczyli nam tak wielu powodów do dumy.

    • Lekcja pokazowa w hotelu
     • Lekcja pokazowa w hotelu

     • Uczniowie klasy 2T w dniu 2 czerwca, pod opieką Małgorzaty Lewandowskiej i Justyny Ziemnickiej, uczestniczyli w lekcji pokazowej w hotelu Raffles Europejski Warsaw. Młodzież była pod wrażeniem standardu i wystroju zwiedzanych pomieszczeń. Na zakończenie wycieczki pracownicy hotelu prowadzący szkolenie zorganizowali quiz wiedzy zdobytej tego dnia. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki.

    • Ethics in Technology&Internet
     • Ethics in Technology&Internet

     • W dniu 31 maja 2021 r. nasi uczniowie Piotr Olszewski i Tymon Wołkowycki z klasy 2L, uczestniczyli w konferencji pt. „Etyka w Technologii i Internecie”. Wydarzenie skierowane było do młodego pokolenia i zorganizowane w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, który w tym roku odbędzie się w Polsce, w Katowicach 6-10 grudnia 2021 r. W webinarium wzięło udział ponad 2500 młodych ludzi z całego świata.

      Wydarzenie otworzyli Pan Krzysztof Szubert – pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, Pan Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Sophia The Robot, najbardziej znany robot na świecie, który ma obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

      Wśród ekspertów znaleźli się m.in. Pan Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

      Uczestnicy spotkania rozmawiali o przyszłości światowej gospodarki, o przestrzeni cyfrowej

      i sztucznej inteligencji, o prawach człowieka w Internecie oraz o tym, czy to prawda, że roboty zabiorą pracę młodym ludziom.

       

      Link do wydarzenia poniżej:

      https://youtu.be/_20CoFU5pe4

    • Wyniki konkursu " ZDROWE ZAMIENNIKI POPULARNYCH SŁODYCZY I DAŃ "
     • Wyniki konkursu " ZDROWE ZAMIENNIKI POPULARNYCH SŁODYCZY I DAŃ "

     • Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który miał miejsce 7 kwietnia pt. ,, ZDROWE ZAMIENNIKI POPULARNYCH SŁODYCZY I DAŃ TYPU FAST-FOOD W WERSJI DOMOWEJ. Nadsyłane zgłoszenia robiły wrażenie, a wybranie zwycięzców było nie lada wyzwaniem.

      Miło mi poinformować, że zwycięzcami konkursu zostały:

      1. Julia Sierakowska - 2HG
      2. Matylda Pacholska - 1T
      3. Dominika Kowalik  - 2HG
      4. Natalia Kamińska  - 2T
      Wyróżnienie : Zuzanna Szuba- 2TG

      Gratuluję!

      Marlena Pluta