• "Poznaj swoje prawa w pracy" - wyniki konkursu
     • "Poznaj swoje prawa w pracy" - wyniki konkursu

     • 24 marca br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie przy ul. Płockiej 11/13 odbył się regionalny etap konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kornelia Lemańska z kl. 3L oraz Milena Woźniak z kl. 3EG. Etap regionalny zakończył się wielkim sukcesem Mileny, która zdobyła 1. miejsce i awansowała do ogólnopolskiego finału. Nauczyciele opiekujący się konkursem: Małgorzata Lewandowska i Grzegorz Rybicki.

    • Wyjście 3LG do parku linowego
     • Wyjście 3LG do parku linowego

     • Dnia 22.03.22 klasa 3 LG brała udział w wyjściu integracyjnym do parku trampolin Jump Arena. Uczniowie spędzili czas w sposób aktywny kształtując swoje zdolności motoryczne i koordynacyjne spędzając czas we własnym gronie klasowym pod  opieką Pani Marleny Pluty i Pana Łukasza Bukowskiego.

    • Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Słowem – Polska”
     • Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Słowem – Polska”

     • Z wielką radością pragniemy ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „Słowem – Polska”. Inicjatywa zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jak zawsze przyciągnęła uwagę licznego grona uczniów. Tegoroczna edycja poświęcona została wyrazom rodzimym, czyli takim, które odziedziczyliśmy z języka prasłowiańskiego. Zadanie konkursowe dla młodzieży polegało na napisaniu opowiadania o dowolnej tematyce, w którego treści znalazło się co najmniej 5 polskich słów (ich przykłady znajdziecie w naszej galerii).

      Uczniowskie prace zachwycały niebanalną fabułą, oryginalnymi kreacjami bohaterów i dbałością o poprawność gramatyczno-ortograficzną. Komisja konkursowa musiała podjąć arcytrudną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy i, po niekrótkich obradach, postanowiła o przyznaniu uczestnikom nagród i dyplomów w następującej kolejności:

       

      I miejsce – Piotr Olszewski (III L),

      II miejsce – Julia Ryfczyńska (III E),

      III miejsce – Oliwia Łojek (III T),

      wyróżnienie – Zuzanna Szuba (III TG).

       

      Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim zaś, którzy zechcieli poświęcić swój czas i zaangażowali się w zabawę, bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że wspólnie z nami chcecie dbać o tradycję polszczyzny. Żywimy nadzieję, że za rok ponownie weźmiecie udział w przygotowanej przez nas rywalizacji.

       

      Ewa Trojańczyk

      Olimpia Kabała

    •   O sztuce autoprezentacji w 3. edycji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”
     • O sztuce autoprezentacji w 3. edycji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”

     • Ogólnopolski projekt nauczycieli „Zaproś mnie na swoją lekcję” już trzeci rok pozwala na przełamanie rutyny w nauczaniu on-line i to dzięki tej inicjatywie dobiegające końca kształcenie na odległość po raz kolejny stworzyło społeczności Zespołu Szkół nr 35 możliwość zaproszenia na zajęcia niezwykłego gościa. 18 lutego 2022 r. lekcję wychowawczą w klasie II L poprowadziła pedagog, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka TUS i edukatorka FASD, pani Anna Blokus-Szkodzińska.

      Tematyka zajęć dotyczyła komunikacji interpersonalnej rozumianej jako determinant innowacyjnej edukacji. Dzięki rozległej wiedzy prowadzącej, młodzież nauczyła się, w jaki sposób zaprezentować swoje mocne strony przed przyszłym pracodawcą i przekonała się, że, wbrew powszechnym przypuszczeniom, nie jest to łatwe. Lekcja z nauczycielem akademickim uświadomiła również naszym uczniom, które z kompetencji są istotne w procesie zdobywania umiejętności i jak mogą one zostać wykorzystane w środowisku zawodowym.

      Dziękujemy pani Annie Blokus-Szkodzińskiej za wirtualne spotkanie pełne pozytywnej energii i obfitujące w cenne wskazówki związane z rozwojem kariery w logistyce.