• W pamięci zapisany...


    •  

     Nasza uczennica wśród laureatów Konkursu  Literackiego Bielańskiej Fiesty Rodzinnej

      

     Młodzieżowy Dom Kultury  „Bielany”  zorganizował dla szkół bielańskich konkurs na pracę literacką, inspirowaną filmem Tadeusza Konwickiego: „Ostatni dzień lata”. Uczennica naszej szkoły Klaudia Olszewska z Technikum Ekonomicznego nr 5 zajęła zaszczytne III miejsce za monolog „Jest wiele myśli”. Warto zaznaczyć, że praca Klaudii to niezwykle cenny traktat o zagubieniu i samotności współczesnego człowieka w tłumie ludzi. Celną diagnozę kończą przemyślane sugestie wyjścia z impasu izolacji i swoistej depresji. Dodajmy, że wśród jurorów była Joanna Szczepkowska, Michał Ogórek i Rafał Wojasiński.

      


      

      

     Pierwsze miejsce dla ZS 35 w ogólnopolskim programie "Scrabble w szkole"

        Organizatorem akcji "Scrabble w Szkole" jest firma Mattel Poland sp. z o. o.

     W programie uczestniczy już ponad siedemset szkół z całego kraju. Celem najnowszej odsłony programu edukacyjnego „Scrabble® w szkole” jest popularyzacja gry Scrabble® jako narzędzia wspomagającego naukę, m. in. języka polskiego, języków obcych i przedmiotów ścisłych, a także jako pomoc przy rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia.

        Co miesiąc na stronie pojawiają się nowe zadania (online), podzielone na trzy kategorie szkolne: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna i szkoła ponad-gimnazjalna.

        W tym miesiącu nasza szkoła była najlepsza w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie polegało na ułożeniu planszy tak, aby uzyskać jak najmniej punktów przy wykorzystaniu wszystkich płytek i zachowaniu regulaminu gry.

            Zainteresowanych grą zapraszamy do biblioteki. Można już zgłaszać się do turnieju scrabble, który odbędzie się w naszej szkole w Dniu Sportu.

                                                                                                Zapraszam.

                                                                                        Barbara Maczkowska

      


      

     Wielkie wyróżnienie dla naszej uczennicy.

     Magdalena Sadowa z klasy III E uzyskała  tytuł  „ Wspaniały Bielan” w XXII Bielańskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych. Uczennica została nagrodzona za zaangażowanie w wolontariacie szkolnym i poza szkolnym oraz  pracy na rzecz klasy i szkoły. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

      

      


      

     16 grudnia 2014 r. byliśmy na przesłuchaniu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im.Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na wyniki musimy poczekać, ale wrażeń było dużo, oj dużo ;-)

      


      

     Wyróżnienie i dwie nagrody za wybitne kreacje aktorskie dla ZS 35 na V Międzyszkolnym Przeglądzie Młodzieżowych Spektakli Profilaktycznych "Lusterko" za spektakl "Równomierność" w reż. Huberta Łuczaka według scenariusza Kamila Ołtuszyka.

      

      


      

     I i II klasa hotelarska odwiedziła 28.11.14 r Międzynarodowe Targi Turystyczne

      


      

     ZS Nr 35 kolejny raz bierze udział w Konkursie Wiedzy o Prawie Pracy pt. "Poznaj swoje prawa w pracy" organizowanym przez Okręgową Inspekcję Pracy w Warszawie.
     Nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa".
     Regulamin konkursu przewiduje trzy etapy:
     A) Szkolny - odbędzie się 25.11.2014
     B) Regionalny - 15.12.2014
     C) Centralny - 15.04.2015
     Informacje i konsultacji udzielają :
     p. Małgorzata Lewandowska
     p. Grzegorz Rybicki

      


      

     Jedz jabłka bo są zdrowe

      

     Zachęcamy do zdrowego odżywiania i dbania o zdrowie poprzez sport. 31 października w naszej szkole odbyła się akcja "Jedz jabłka bo są zdrowe". Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej szkoły mieliśmy do zjedzenia klikanaście skrzynek czerwonych i żółtych owoców. Tego dnia, każdy kto był w szkole mógł ich skosztować.  Akcję zorganizowała B.Bieńkowska wraz z uczniami klasy 2L Adamem Woźniczką, Damianem Cupriakiem i Yuriy Martyukiem.  Na dowód, że owoce smakowały zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

      


      

     Wizyta nauczycieli z Holandii

      

     W środę – 29.10.2014 r. ZS nr 35 odwiedziła 18-osobowa grupa nauczycieli i  pracowników edukacji zawodowej z branży transportowo-spedycyjnej z Holandii. Grupa gościła w Warszawie w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez MBO Council The Netherlands (Radę Szkół Zawodowych Holandii). Grupie przewodniczył przedstawiciel MBO Raad, Pan Jos van Kollenburg - doradca odpowiedzialny za współpracę międzynarodową.

     Holendrów interesował polski system kształcenia zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia praktycznego w formie staży i praktyk u pracodawców.  Odwiedzili również firmę Loxx z Warszawy oraz Sealed Air Polska z Ożarowa Mazowieckiego.

      


      

     W dniu 25.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólonoszkolnej akcji "Zaduma Listopadowa". Na lekcji wychowawczej oraz religii przygotowali własnoręcznie kolorowe znicze, które zapalili  w miejscach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej na Cmentarzu Powązkowskim, pod Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikiem Bohaterów Monte Cassino, Małego Powstańca, czy Jana Kilińskiego. Zdjęcia

      


      

     XII  Wojewódzki  Konkurs  Recytatorski  Poezji  Religijnej  „Usłysz Panie moje słowa”

     Organizatorem konkursu było Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi. Konkurs objął honorowym patronatem Kardynał Kazimierz Nycz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Pan Karol Semik.

     Celem konkursu było uczczenie kanonizacji św. Jana Pawła II oraz popularyzacja treści religijnych polskiej i zagranicznej poezji religijnej, ze szczególnym uwzględnieniem poezji Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II.

     Poszczególne etapy eliminacyjne Konkursu trwały od 7.10.2014 do 24.10.2014. Do półfinału zakwalifikowało się ok. 100 uczniów z 27 szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły Zespołu Szkół nr 35: Magdalena Sadowa z kl. 3e, Krystian Kołodziej z kl. 3t oraz Karol Piekarski z kl. 3t.  Do finałowej dwudziestki weszli Magdalena Sadowa oraz Karol Piekarski. Karol Piekarski został jednym z trzech laureatów zajmując III miejsce.

     Z ramienia szkoły konkurs przygotował katecheta Jan Rujner i nauczyciel języka angielskiego Tomasz Garkowski.

      


      

     16 października odbyła się akcja "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole". W ramach tej akcji uczniowie działający w szkolnym klubie wolontariatu z pomocą kl. III T zorganizowali degustację chleba na zakwasie.

     Kreatorem i organizatorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej jest Fundacja Dobre Życie. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem spadku spożycia chleba, podniesienie świadomości konsumenta nt. zdrowotnych właściwości pieczywa na zakwasie oraz promocję zdrowego stylu życia. Zdjęcia

      


      

     W siedzibie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" odbyło się 7 października spotkanie przedstawicieli warszawskich klubów wolontariatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły - Magdalena Sadowa z kl. 3E i Maciej Skopczyński z kl. 1L pod opieką pani Małgorzaty Sas.

     Główne cele pracy wolontariatu w tym roku to pomoc podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach oraz praca nad większą integracją w swoich zespołach klasowych.


      

      


      

     Uczniowie ZS nr 35: Karolina Orzechowska 2E, Ernest Suwart 2L, Paweł Kabat 2TH, Łukasz Wróbel 3E, Anna Krosnowska 3E, Patrycja Wacikowska 3E, Kamil Ołuszczyk 3E, pod opieką nauczyciela w-f Bronisławy Bieńkowskiej, wzięli udział w zorganizowanym 30 września, w 70-tą rocznicę  Powstania Warszawskiego, Biegu na Orientację. Wśród 19 zespołów biorących udział zajęli miejsca: 4, 5 i 6. GRATULUJEMY!!! Zdjęcia

      


      

     Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał na warsztatach dziennikarskich „Przeciw mowie nienawiści - No hate”, których uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół nr 35. Dokument pokazuje różne formy i oblicza słownej agresji. Film

      


      

     Odwiedziliśmy z aparatem, zwabieni zapachem, zajęcia praktyczne klasy 3 technikum hotelarskiego. W menu "Śniadania mistrzów" jako przystawka podawany był "rozkoszny dla podniebienia mleczny deser w polewie", a jako danie główne: "kwiat wiosny z odrobiną wyobraźni". Wyglądało apetycznie :) Zdjęcia

      


     No i mamy już pierwsze efekty pracy naszych hotelarzy.  

      


      

     W tym roku szkolnym adepci sztuki hotelarskiej rozpoczynają zajęcia w nowej pracowni. Na razie trzeba się jakoś urządzi, ale już niedługo pierwsze pokazy.

      


      

     Kolejna nasza wycieczka dobiegła końca. W tym roku zdobywaliśmy nasze piękne polskie Tatry. Przemierzyliśmy między innymi Dolinę Kościeliską z Jaskinią Mroźną, Smoczą Jamą i Wąwozem Kraków, gdzie można było spróbować jak smakuje żyntyca. Przemierzyliśmy także Dolinę Białego oraz Dolinę Strążyska. Niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła nam dotrzeć w kilka miejsc, choćby na Sarnią Skałę. Będąc w Zakopanem nie mogliśmy ominąć najbardziej znanego deptaka, czyli Krupówek oraz Wielkiej Krokwi. Zdjęcia z wycieczki.

      


      

     9 kwietna w kinie Atlantic grupa "naszych szkolnych filmowców" z p. pedagog Małgorzatą Lewandowską miała zaszczyt spotkać się z Panem Andrzejem Wajdą.  W ramach projektu "Wajda Totalnie" wraz z Mistrzem w spotkaniu uczestniczyli znani aktorzy, odtwórcy głównych ról w filmach "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza", "Bez znieczulenia" m.in Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Budzisz-Krzyżanowska, Marian Opania oraz żona reżysera P. Krystyna Anna Zachwatowicz-Wajda; aktorka, reżyser, scenograf teatralny i filmowy. Spotkanie poprzedzone było projekcją filmów Andrzeja Wajdy.
     Uroczystość zakończyła się słodką niespodzianką w postaci ogromnego tortu z Cukierni Blikle.
     Było to dla nas wspaniałe przeżycie i piękna lekcja historii, patriotyzmu i wolności"
     .

      

      


      

     Promocja szkoły trwa !

     W tym roku pod hasłem „ Nie wierz w bajki , uwierz w siebie”

     Uczniowie i nauczyciele ZS Nr 35 tradycyjnie, jak co roku prezentują naszą szkołę na różnego rodzaju imprezach promocyjnych placówek oświatowych.

     Rozpoczęliśmy promocję od udziału w   VI Bielańskich Targach Edukacyjnych  w Gimnazjum nr 73 im. J.H. Wagnera  przy ul. Conrada 6 .

     W dniach 06.03.14 – 08.03.14 zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły w Pałacu Kultury i Nauki na XIX  Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym - „Perspektywy”.

      


      

     11 lutego 2014 uczniowie klasy  IIIH i IITH odebrały certyfikaty podczas gali finałowej Programu Life Skills – trening kompetencji społecznych. Program był realizowany  przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży we współpracy z J. S. Morgan.  

      


      

     Grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką pani pedagog Małgorzaty Lewandowskiej w dniach 18 - 21.01.2014r. uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich „Przeciw mowie nienawiści - No hate”.

     W projekcie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Fundacji  im. S. Batorego brali udział uczniowie z czterech wybranych szkół zawodowych. Młodzież była zakwaterowana w centrum szkoleniowo - rekreacyjnym w Konstancinie Jeziorna.

     Celem podróży obywatelskiej było zarówno pogłębienie wiedzy dotyczącej zwalczania mowy nienawiści jak również poznanie podstawowych metod i narzędzi pracy dziennikarskiej takich jak obserwacja, research, wywiad, poznanie instytucji i organizacji zajmujących się określoną tematyką.

     Podczas podróży obywatelskiej uczniowie zrealizowali  projekty dziennikarskie (np. przeprowadzili wywiady, napisali artykuły, zrealizowali filmy) dotyczące tematyki mowy nienawiści. Młodzież miała także możliwość spotkania z dziennikarzami oraz edukatorami zajmującymi się ww. tematyką.

     O wrażeniach uczniów z tych warsztatów więcej na szkolnym blogu „Między nami”. Zdjęcia

      


      

     Uczniowie Zespołu Szkół Nr 35 zorganizowali 29 listopada 2013 roku w siedzibie Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Galę Filmową „My zawodowcy”.  Impreza została przygotowana w ramach projektu programu umiejętności społecznych Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Life Skills”.

     Swoją oprawą artystyczną i prowadzeniem uroczystość przypominała „galę oskarową.” Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele pracodawców,  pracownicy Wydziału Oświaty,  dyrektorzy bielańskich szkół zawodowych oraz gimnazjaliści z Bielan.

     Gościem honorowym gali był pan Rafał Miastowski burmistrz Dzielnicy Bielany. Więcej...

     Zdjęcia z gali

      


      

     W naszej szkole dla klas drugich i trzecich realizowany jest program  „Perspektywy- Ja na zmieniającym się rynku pracy”.

     Warsztaty psychoedukacyjne prowadzone są przez trenerów Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

     Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

      


      

     Etap szkolny olimpiady z prawa pracy "Poznaj swoje prawa w pracy" odbył się 21.11.13. Do etapu powiatowego przechodzą dwie osoby z największą liczbą punktów: Barbara Jakubowska i Marta Malińska.

      


      

                                                 
      

            Logo Banku Pekao SA                                   ALMAMER Szkoła Wyższa – Wola, Poland                         

      

     W dniu 11 czerwca 2013 r. na terenie szkoły odbył się Piknik Rekreacyjno-Sportowy.

     Program imprezy zawierał wiele ciekawych propozycji dla uczestników, takich jak:  „Turniej Trzech Szkół”, pokaz capoeiry, mecz towarzyski uczniowie kontra nauczyciele, zawody „ Strongmana”.

     W rozgrywkach sportowych uczestniczyli oprócz gospodarzy, zaproszeni goście z ZS nr 10 i ZS Nr 18.

     Gościem honorowym pikniku był Burmistrz Dzielnicy Bielany- Pan Rafał Miastowski, który zagrał w meczu towarzyskim w drużynie  nauczycieli.

     Zwycięzcy konkursów sportowych otrzymali cenne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

     Serdecznie dziękujemy przedstawicielom II Oddz. PeKaO SA, Szkole Wyższej Almamer, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży , Antal INT, MBS Łomianki oraz
     P. Arturowi Arbaszewskiemu  za pomoc  w organizacji imprezy.

     Niespodzianką i główną atrakcją pikniku był koncert zespołu rockowego „Arytmia Prorocka”.

     W skład zespołu wchodzą uczniowie naszej szkoły, a liderem grupy jest nauczyciel języka angielskiego p. Tomasz Garkowski.  Był to premierowy występ młodych muzyków, któremu przyświecał szczytny cel.  Występ zespołu był połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca z fundacji  Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę. Zdjęcia

      

     Organizatorzy pikniku

      


      

     Zielone Pieniny- Kacwin 27-29 maja 2013.

     Grupa uczniów z klas II H, II E, III E i III H w dniach 27-29 maja była na wycieczce krajoznawczej w Pieninach. Dzielnie zdobywała m.in. Trzy Korony, Sokolice i Wąwóz Homole. Atrakcją wycieczki był również spływ przełomem Dunajca. Przepiękne widoki, zmagania z własnymi słabościami kondycyjnymi oraz sympatyczna atmosfera długo pozostawią niezapomniane wspomnienia wśród uczestników. Zdjęcia z wycieczki.

      


      

     I miejsce w eliminacjach do Światowych Igrzysk Selezjańskich w tenisie stołowym zajął Daniel Kołcz, uczeń klasy II H. Daniel będzie reprezentował Polskę na tegorocznych Igrzyskach, które odbędą się w dniach 24 kwietnia - 2 maja w Zagrzebiu.

      


      

     III miejsce w I Mazowieckim Konkursie Szkolnictwa Zawodowego zdobył film „Marek Zawodowiec” zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 35.

     W konkursie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego zorganizowanym przez Mazowieckie Obserwatorium Rynku pracy wzięło udział 18 szkół z Mazowsza.
     Konkurs miał na celu promocję szkolnictwa zawodowego pod hasłem „Szkolnictwo Zawodowe = Pewna praca”
     Dnia 6.12.2012r. w Urzędzie Marszałkowskim przy ulicy Jagiellońskiej 26 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz pokaz najlepszych filmów.
     Film „Marek Zawodowiec” cieszył się szczególnym zainteresowaniem mediów. Fragmenty filmu oraz wywiady z twórcami ukazały się w programie informacyjnym TVP Warszawa.

      

      


      

      

      

     1 grudnia po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Spektakli Profilaktycznych „LUSTERKO”.

     Grupa teatralna „Szkic” z Zespołu Szkól Nr 35 wzięła udział w przeglądzie ze spektaklem „Ikar”, który zdobył nagrodę organizatora w kategorii : kontakt z publicznością. Więcej...

      

      


      

     Z cyklu "Rozmowy po lekcjach" wywiad z...

      


      

     III Mazowieckie Dni Kariery 15 - 16.03.2012 - galeria zdjęć

      


      

     Pierwsze Miejsce w finale VIII Warszawskiego Konkursu Savoir-Vivre dla Technikum Ekonomicznego Nr 5 w ZS Nr 35. Więcej...