• III miejsce w VIII Warszawskim Konkursie Historycznym

• Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Łojek, uczennica klasy I T, została laureatką VIII edycji prestiżowego Warszawskiego Konkursu Historycznego „Tak żyć, jak żyłem, warto było”, adresowanego do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Oliwia Łojek, pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Ewy Trojańczyk, wykonała biżuterię patriotyczną i zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. W konkursie naszą szkołę reprezentowały także: Julia Ryfczyńska i Aneta Rubaj z klasy I E oraz Barbara Bis i Arletta Wojtaszczyk z klasy IV T. Warto wspomnieć, że inicjatywa, corocznie organizowana przez LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, została objęta m.in. honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty, Prezydenta m. st. Warszawy, Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ i Wojewody Mazowieckiego, a na dyplomach znalazło się logo Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Gratulujemy kreatywności oraz uzdolnień plastycznych wszystkim uczestniczkom konkursu,  dziękujemy również za godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 35.

• Uczniowska twórczość literacka w czasach pandemii

• Okres kwarantanny to idealny czas, by wykorzystać go na rozwój pasji. W Zespole Szkół nr 35 nie brakuje talentów, dlatego Wiktoria Imbierska z klasy IV L i Kamila Rycyk z klasy III L wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Hagiobajki, czyli o świętości inaczej”. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie wiedzy dotyczącej życiorysów świętych oraz rozwijanie umiejętności literackich młodzieży, ze wskazaniem na poprawność stylistyczną i językową utworów. Prace przygotowane przez nasze uczennice pod opieką polonistki, pani Ewy Trojańczyk i katechety, pana Jana Rujnera, poświęcone zostały świętej Agacie Sycylijskiej oraz Matce Teresie z Kalkuty. Bajka przybliżająca żywot świętej Agaty, opisująca w niezwykły sposób piękne życie i męczeńską śmierć świętej z regionu włoskiego, której autorką była Wiktoria Imbierska, została wyróżniona i znalazła się wśród piętnastu finałowych prac, wybranych spośród wszystkich bajek nadesłanych z całej Polski. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczennic. Gratulujemy Wiktorii i Kamili wrażliwości literackiej oraz talentu pisarskiego, który został dostrzeżony i doceniony także poza murami szkoły.