• Szkolny Konkurs Polonistyczny „Obłędne błędy!”
     • Szkolny Konkurs Polonistyczny „Obłędne błędy!”

     • Nauczycielki języka polskiego, pani Ewa Trojańczyk i pani Olimpia Kabała, zapraszają do wzięcia udziału w trwającym już Szkolnym Konkursie Polonistycznym „Obłędne błędy!”, który został zorganizowany w ramach obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs polega na odczytaniu przy pomocy skanera kodów QR zdań, znalezieniu w nich błędów i przesłaniu („Librus”) poprawnych odpowiedzi. Dla najlepszych uczniów Organizatorki przewidziały nagrody, oceny z przedmiotu oraz pamiątkowe dyplomy. O wygranej może zdecydować nie tylko liczba zdobytych punktów (maksymalnie 15), ale także czas wysłanej wiadomości, dlatego warto spieszyć się powoli, by nie pominąć żadnego z błędów i wygrać konkurs. Więcej szczegółów u Organizatorek oraz w regulaminie zabawy (tablica na parterze).

    •   „Czytanie na Bielanach” – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego
     • „Czytanie na Bielanach” – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

     • Promowanie czytelnictwa wśród uczniów może przybierać różne formy. Tuż przed początkiem ferii młodzież naszej szkoły miała szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, propagującym polską literaturę. Uczniowie klasy 1 LG, 1 E, 2 H, 3 H i 3 L zaprezentowali wybrane fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele” oraz malarskie inspiracje dziełem krakowskiego artysty. Odczytane teksty zostały zaczerpnięte głównie z II aktu utworu, który obfitował w spotkania bohaterów dramatu i fantastycznych zjaw. Dodatkowym elementem widowiska była słomiana postać Chochoła (wielki ukłon w stronę Małgorzaty Bartosiewicz z 3 L za zniesienie trudu noszenia kostiumu), który wzbudził niezwykłe zainteresowanie wśród widzów i ożywił całość inscenizacji. Uczniowie, prezentujący dzieło Wyspiańskiego, na zakończenie odczytu odegrali symboliczną scenę chocholego tańca, będącego wyrazem marazmu i uśpienia narodu polskiego w obliczu walki o ojczyznę.

      Akcja czytania dzieł polskiej literatury w Zespole Szkół nr 35 jest częścią ogólnopolskiego „Narodowego Czytania”. Od kilku lat w murach Technikum Ekonomicznego nr 5 staramy się organizować bliźniaczą formę, pielęgnując tradycję, która na stałe zagościła w repertuarze kulturalnym naszej szkoły.