• Aktualności

     • Dni otwarte
      • Dni otwarte

      • 20 marca szkoła w godzinach popołudniowych "pękała w szwach" a wszystko z powodu dnia otwartego dla kandydatów po gimnazjum i po raz pierwszy szkole podstawowej. Największe zainteresowanie wzbudziły "stoliki zawodów", gdzie można było otrzymać odpowiedź na każde z pytań dotyczące zawodów. Na naszych gości czekały także inne niespodzianki. Jakie? Zapraszamy 25 kwietnia w godz. 17.30 - 19.30.

     • Promowanie czytelnictwa z "Kumplem"
      • Promowanie czytelnictwa z "Kumplem"

      • W lutym i w marcu uczennice klasy 2 L (Joanna Barcińska, Natalia Sobierajska), 3 L (Wiktoria Piotrowska, Wiktoria Kuba, Dominika Kąpińska, Aleksandra Dębska) i 4 E (Weronika Sawitus), pod opieką polonistki, Pani Ewy Trojańczyk, przeprowadziły zajęcia czytelniczo-artystyczne w bielańskich szkołach podstawowych. Inicjatywa, zorganizowana we współpracy z Redakcją miesięcznika dla dzieci „Kumpel”, której celem było m.in. wyrabianie nawyku regularnego czytania u najmłodszych i motywowanie ich do częstego sięgania po lekturę, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dziecięcych słuchaczy. Pierwszoklasiści z Bielan aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadając na zadane pytania, rysując swoje ulubione czynności związane z aktualną porą roku oraz zwierzęta, którym poświęcone były czytane historie. Dla młodzieży Zespołu Szkół nr 35 to także cenne doświadczenie - dziewczyny odkryły w sobie pasję do nauczania, która, być może, w niedalekiej przyszłości przerodzi się w wybór pedagogicznego kierunku studiów. Dziękujemy Redaktor Naczelnej miesięcznika, Pani Agnieszce Wyganowskiej, za materiały edukacyjne, a wszystkich, bez względu na wiek, zachęcamy do czytania „Kumpla”.

     • XI Bielańskie Targi Edukacyjne
      • XI Bielańskie Targi Edukacyjne

      • W dniach 27 - 28 lutego odbywały się w naszej szkole XI Bielańskie Targi Edukacyjne. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Andrzej Malina, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Zofia Gajewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 35 Sławomir Sawicki. Na targach można było zapoznać się z ofertą edukacyjną bielańskich szkół średnich oraz wziąć udział w warsztatach m.in. z doradztwa zawodowego, kreatywności, wycinania w owocach czy mnemotechnik.

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nowy rok szkolny w dniach 5 - 9 marca do Pałacu Kultury i Nauki na Targi Edukacyjne Perspektywy 2019.

     • Studniówka 2019
      • Studniówka 2019

      • Nasi maturzyści 15 lutego rozpoczęli odliczanie dni do egzaminu dojrzałości balem studniówkowym. Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się polonezem. Życzymy w maju powodzenia i połamania długopisów ;-)

     • Olimpiada z prawa pracy
      • Olimpiada z prawa pracy

      • Mamy zaszczyt przedstawić laureatki II etapu konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. "Poznaj swoje prawa w pracy" Izabelę Adamowicz z kl. IE i Natalię Piotrowską z kl. IIIE.

     • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników
      • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników

      • Od 18 lutego na parterze szkoły można zapoznać się z wystawką prac uczniów biorących udział w Międzydzielnicowym Konkursie Literackim "Epitafium dla Niepodległej", którego rozstrzygnięcie odbyło się w styczniu. Niestety nasza tablica nie może pomieścić wszystkich nadesłanych liryków. Dziękujemy niezastąpionym dziewczynom z klasy III L za pomoc w przygotowaniu ekspozycji, a młodzież i pracowników Zespołu Szkół nr 35 zapraszamy do lektury. 

     • Szkolne Walentynki
      • Szkolne Walentynki

      • 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. W tym dniu  na korytarzach dominował kolor czerwony, a to za sprawą walentynkowej dekoracji oraz  uczniów ubranych na czerwono w ramach akcji „czerwone ubrania zwalniają od pytania”. Podczas przerw nie tylko uczniowie, ale również wszyscy pracownicy szkoły, mogli wziąć udział w  walentynkowych zabawach przygotowanych przez klasę 2T oraz 4H. Ponieważ miłość  jest słodka, uczniowie tych klas przygotowali również  słodki poczęstunek – babeczki z wróżbą dla zakochanych. W tym dniu, jak co roku, Samorząd Szkoły rozdawał pocztę walentynkową.

     • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
      • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

      • W tym roku szkolnym, podobnie jak dwa lata temu, nasza szkoła wzięła udział w V edycji akcji organizowanej przez UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.

       Celem projektu było:

       • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
       • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
       • zebranie środków na ratowanie życia dzieci.  

       W oparciu o wykrój laleczki wysłanej przez UNICEF, młodzież przygotowała swoje własne charytatywne laleczki, które ubrała i przyozdobiła w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrała. Uczniowie uzupełnili także „akt urodzenia” laleczki – dokument, w którym umieścili fotografię swojej laleczki, bądź rysunek z  jej portretem, wpisali dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby.

       Następnie w grudniu podczas dnia otwartego i w styczniu podczas zebrania z rodzicami, zorganizowano kiermasze z laleczkami w trakcie których, każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Cały dochód
       z kiermaszów w wysokości 1090 zł., przekazano do fundacji UNICEF z przeznaczeniem
       na szczepionki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

       Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem.

       Wszystkim, którzy wsparli tę akcję, serdecznie dziękujemy za okazane serce.

        

       Koordynator projektu:

       Bożena Sosnowska- Stępień

     •   Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"
      • Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"

      • Za nami uroczyste rozstrzygnięcie Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego „Epitafium dla Niepodległej”, którego celem było m.in. godne upamiętnienie, w stulecie polskiej wolności, postaci, które w szczególny sposób zapisały się na kartach wielowiekowej historii naszego kraju. Gala finałowa z udziałem wyjątkowego Gościa – założycielki i Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Pani Barbary Tomkiewicz, odbyła się 23 stycznia w Zespole Szkół nr 35, a udział w niej wzięło blisko 50 uczniów z warszawskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Inicjatywa jednocząca młodzież z różnych dzielnic stolicy zyskała także uznanie Redakcji miesięcznika „Cogito”, z czego jesteśmy dumni i za co pragniemy podziękować Redaktor Naczelnej czasopisma, Pani Oli Siewko. Tuż przed najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania, czyli rozdaniem nagród, publiczność obejrzała fragment niedawnej „Antologii Niepodległości” w wykonaniu Daniela Nowaka i Filipa Kurowskiego. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nadesłane prace, a zwycięzcom, którzy odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Dyrektora Zespołu Szkół nr 35 oraz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, raz jeszcze gratulujemy sukcesu.

     • Gala "dla babci i dziadka"
      • Gala "dla babci i dziadka"

      • W styczniu obchodzimy Dzień Babci  i Dziadka. Z tej okazji, w  poniedziałek 21  stycznia nasi wolontariusze wraz z opiekunem wzięli udział w corocznej Gali organizowanej przez Fundację Żyj Z Pasją.  Nasi wolontariusze nie tylko pomagali w zorganizowaniu tego uroczystego wydarzenia, ale także zajmowali się przybyłymi gośćmi- bielańskimi seniorami. Przypadła im również zaszczytna rola  wręczeniu nagród  honorowym gościom, wśród których znaleźli się znakomici polscy aktorzy i artyści, a wśród nich: Magdalena Zawadzka, Stefan Friedmann, Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński, Janusz Tylman, Jakub Porada.  Rolę Honorowej Babci tegorocznej edycji pełniła piosenkarka Halina Kunicka, a rolę Honorowego Dziadka – były selekcjoner reprezentacji Polski piłki nożnej Andrzej Strejlau. Wszyscy znamienici goście podzielili się z publicznością swoimi wrażeniami z opiekowania się swoimi wnukami.  Na uroczystej gali w Urzędzie Dzielnicy Bielany byli również laureaci konkursu plastycznego „dla mojej Babci i Dziadka- edycja krakowska”, burmistrzowie dzielnicy i  znani dziennikarze.  Jak widać ze zdjęć z niektórymi artystami udało nam się również porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

     • Fraktale z Sierpińskim
      • Fraktale z Sierpińskim

      • W grudniu klasy: IH, IT, IE, IIL i IIT na lekcjach matematyki zapoznały się z trójkątem Sierpińskiego  i pojęciem fraktali.

       Wiele fraktali kryje w sobie zadziwiającą tajemnicę jaką jest ich „nieskończone samo podobieństwo”. Oznacza to, że dowolnie mały kawałek, odpowiednio powiększony, przypomina do złudzenia cały zbiór lub jego znaczną część.

       Fraktale znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Obecnie prawie każdy telefon komórkowy korzysta z wbudowanej anteny fraktalnej. Wiele odpowiedników fraktali istnieje w otaczającej nas naturze. Przykładem mogą być płatki śniegu, system naczyń krwionośnych, błyskawice, prądy zatokowe czy formacje skalne. Fraktale są obiektami często występującymi w grafice komputerowej, bowiem wiele programów komputerowych tworzonych jest specjalnie w celu otrzymywania obrazów fraktalnych.

       Dzięki tej wiedzy i zbliżającym się świętom bożego narodzenia wspomniane powyżej klasy przygotowały wystawę pt: „Świąteczne fraktale z Sierpińskim”. Efekty ich pracy można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.

     • "Antologia Niepodległości". Współczesne konteksty
      • "Antologia Niepodległości". Współczesne konteksty

      • W pierwszy piątek nowego roku, 4 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół nr 35 uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu przygotowanym przez młodzież ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Polonistyczno-historyczna inicjatywa, którą zaprezentowali młodzi artyści, stanowiła swego rodzaju podsumowanie obchodów stulecia polskiej niepodległości i była, miejmy nadzieję, także zabawnym połączeniem przeszłości, czyli tekstów „Antologii Niepodległości”, utworów ważnych dla naszego narodu, wybranych przez Prezydenta Rzeczypospolitej ze współczesnością, w której nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych (w roli chóru niezastąpiona klasa IV T, a u jej boku nieocenieni wokaliści – Filip Kurowski i Daniel Nowak) oraz humorystycznych wątków związanych z naszą szkołą. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uroczystość została zarejestrowana kamerą wideo.

     • Akcje charytatywne
      • Akcje charytatywne

      • Nowy Rok zaczynamy od trzech dobrych wiadomości. Szkolny Wolontariat  zakończył przed świętami zbiórkę darów dla  czworonożnych podopiecznych Fundacji Noga W Łapę oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Przynieśliście tak dużo karmy, koców, kołder, pościeli i akcesoriów, że obie organizacje były pod wrażeniem  Waszej hojności. Druga dobra wiadomość to aż 550 kg nakrętek zebranych do końca starego roku na rzecz wsparcia ciężko chorego Igora Kaczyńskiego. I czas na trzecią dobrą wiadomość, która dotyczy akcji „Choinka dla Michała”. Dzięki zaangażowaniu wielu klas, a także  dochodowi z licytacji choinek udekorowanych w wykonane przez naszych uczniów ozdoby, mogliśmy również wesprzeć leczenie bielańskiego ucznia Michała Lubaka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję że w Nowym Roku czeka nas jeszcze nie jedna akcja w którą  się włączycie.

     • Akcja "Choinka Dla Michała"
      • Akcja "Choinka Dla Michała"

      • „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”, te słowa przyświecają działaniom Szkolnego Wolontariatu, który na początku  grudnia  włączył się w akcję „Choinka dla Michała”. Akcja współorganizowana jest między innymi przez Stowarzyszenie razem Dla Bielan oraz Fundacje Siła Serca. Dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie rehabilitacji bielańskiego ucznia Michała Lubaka, podopiecznego Fundacji Avalon. W akcje włączyli się nie tylko wolontariusze, ale cała szkolna społeczność: nauczyciele, uczniowie i rodzice, za co wszystkim należą się podziękowania. Każdy z nas, kto chciałby wesprzeć Michała w jego walce o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku, może przyłączyć się do licytacji choinek ozdobionych przez uczniów naszej szkoły na stronie https://www.facebook.com/groups/1910596222320699/ lub wziąć udział w wydarzeniu Targ Świąteczny dedykowanym Michałowi. Zapraszamy też do śledzenia postępów Michała w powrocie do zdrowia na stronie https://www.facebook.com/staniemy/.

     • Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Bielańskiego Konkursu SV "Sztuka życia"
      • Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Bielańskiego Konkursu SV "Sztuka życia"

      • 12 grudnia w Zespole Szkół nr 18 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Bielańskiego Konkursu SAVOIR VIVRE „Sztuka życia”. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Dumni jesteśmy z naszych uczestniczek, które zajęły zaszczytne I i III miejsce w dzielnicy. Gratulujemy Izabeli Adamowicz z klasy IE i Natalii Sobierajskiej z klasy IIL, Dziewczyny odebrały nagrody z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Pietruczuka.

     • Warsztaty w Muzeum Narodowym
      • Warsztaty w Muzeum Narodowym

      • 11 grudnia klasa 4 H, pod opieką polonistki, uczestniczyła w zajęciach poświęconych sztuce dwudziestolecia międzywojennego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lekcja muzealna w formie warsztatów stanowiła doskonałe uzupełnienie teoretycznej wiedzy, którą uczniowie zdobyli na języku polskim. Maturzyści owocnie wykorzystali czas spędzony poza murami szkoły - zainspirowani malarstwem oraz rzeźbą XX wieku, z powodzeniem wykonywali ćwiczenia dotyczące interpretacji tekstów kultury. Nie zabrakło także humorystycznych akcentów, m.in. zabawy w kalambury, angażującej wyobraźnię i pobudzającej wrażliwość artystyczną młodzieży.

     • Świąteczna Zbiórka Żywności
      • Świąteczna Zbiórka Żywności

      • Wolontariusze z naszej szkoły w dniu 30 listopada brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która organizowana jest, jak co roku,  przed Świętami Bożego Narodzenia.

       Bank Żywności SOS w Warszawie stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o swoich podopiecznych.
       Odbiorcami darów są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

       Koordynatorem akcji w której uczestniczyły wolontariuszki była nasza absolwentka Ola Ciok.

     • Konkurs Poezji Gałczyńskiego
      • Konkurs Poezji Gałczyńskiego

      • Nasi artyści na X Ogólnopolskim Konkursie Poezji K.I.Gałczyńskiego "Ojczyzną moją jest muzyka". Odbyły się przesłuchania, czekamy na werdykt :-)

     • Bal Andrzejkowy 2018
      • Bal Andrzejkowy 2018

      • Już tradycją stało się uczestnictwo naszych wolontariuszy w „Balu Andrzejkowym” dla osób niepełnosprawnych.  Bal odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury na Bielanach 24.11.2018 r.

       Na tę okazję nasi uczniowie przygotowali poczęstunek, upiekli ciasta, zakupili napoje. W trakcie balu wolontariusze  starali się zagwarantować dobrą zabawę, dbając o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, a także o ich dobry nastrój.

       Organizatorzy, dziękując wolontariuszom, prosili o przekazanie gratulacji ich rodzicom za wkład włożony w wychowanie tak dobrych, gotowych do pomocy i poświęceń młodych ludzi.