• Pamiętamy o bohaterach

• Na Cmentarzu Powstańców Warszawy uczczono poległych i pomordowanych w 1944 r. Przed pomnikiem „Polegli – Niepokonani” na Cmentarzu Powstańców na Woli uczniowie klasy 4H uczcili pamięć uczestników Powstania Warszawskiego poprzez zapalenie symbolicznego znicza pamięci. Tym samym włączając się w pielęgnowanie pamięci ofiar Powstania Warszawskiego.

• Sztafeta w biegach przełajowych.

• Dnia 26 września, uczniowie naszej szkoły pod opieką Henryka Rajs wzięli udział w rywalizacji sztafetowej 6*1000m.

Do podium zabrakło trochę szybkości, przebiegniecie 6km zajęło naszym 21minut 36sek. Co uplasowało nas na 9 miejscu.

Czas liderów 18minut 14sek a więc konkurencja była naprawdę mocna.

Uczestnicy:Kajetan Stankiewicz, Andrzej Zych, Bartosz Choroś, Filip Bloch, Mohamed Draiwe, Jakub Guz, Mateusz Płodzik

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

• W piątek, 22 września, społeczność Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie, we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, dołączyła do XII edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznego wydarzenia było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, którego fragmenty, koleżankom i kolegom z I T oraz V L, zaprezentowali maturzyści z klasy V E. Motywem przewodnim inicjatywy był kolor niebieski, sugestywnie nawiązujący do tonacji wody (rzeki).

Co stanowi o wyjątkowości i walorach odczytanego utworu? Autorka pracowała nad swoją powieścią tendencyjną w latach 1886-1887. Dzieło, ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i liczne konteksty historyczne, zestawiano z „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Należy podkreślić, że „Nad Niemnem” podejmuje tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznicę wybuchu uroczyście obchodziliśmy w tym roku, zatem, czytając tę kompozycję literacką, przybliżyliśmy tradycję pokoleń dążących do niepodległości narodu.

Dziękujemy zgromadzonym za żywe zainteresowanie losami rodu Bohatyrowiczów i Korczyńskich, wsłuchiwanie się w ich codzienne, pozornie zwyczajne, rozmowy o Polsce, będące dziś symbolem, fundamentem naszej wolności i wynikającej z niej pracy ukierunkowanej na wspólne dobro.

• Wycieczka na Stare Miasto

• Dnia 6 września 2023 roku klasa 2H pod opieką wychowawczyni - p. Joanny Górskiej zwiedziła Zamek Królewski w Warszawie.  Uczniowie byli zachwyceni barkowo - klasycystyczną rezydencją, w której mieszkało wielu polskich monarchów.

Z zainteresowaniem oglądali bogate wnętrza spacerując po komnatach królów, pełnych cennych zabytkowych obrazów i dekoracji wnętrz.