• Wyróżnienia w X Międzyszkolnym Zajączkowym Konkursie Recytatorskim
          • Wyróżnienia w X Międzyszkolnym Zajączkowym Konkursie Recytatorskim

          • Uczennice Technikum Ekonomicznego nr  5 – Aleksandra Dębska z klasy IV L i Natalia Sobierajska z klasy III L - otrzymały wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów warszawskich techników zorganizowanym przez społeczność Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych. Tegoroczna edycja, dla uczczenia 101. lat obecności kobiet w życiu publicznym, została poświęcona polskim poetkom. Recytatorki z Zespołu Szkół nr 35, pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Ewy Trojańczyk, zaprezentowały publiczności oraz gronu oceniającemu wybrane przez siebie wiersze wraz ze sceniczną interpretacją, za co zostały nagrodzone dyplomami oraz bonami upominkowymi do Empiku. Naszym uzdolnionym artystycznie uczennicom gratulujemy sukcesu!

        • Formy i normy, czyli... "Ferdydurke" w ZS35
          • Formy i normy, czyli... "Ferdydurke" w ZS35

          • W przedostatni przedświąteczny poniedziałek, w sali gimnastycznej Technikum Ekonomicznego nr 5, gościliśmy aktorów z białostockiego Teatru Forma, którzy zaprezentowali młodzieży spektakl pt. „Ferdydurke”, oparty na motywach powieści Witolda Gombrowicza. Na widowni zasiedli uczniowie klasy 4 T, 4 L, 4 E, 3 L i 3 E, którzy obserwowali sceniczne zmagania bohaterów z Formą. W przedstawieniu, koncentrującym się wokół tematu szkoły, nie zabrakło m.in. odniesień do lekcji języka polskiego, lekcji łaciny ani groteskowych pojedynków chłopiąt i chłopaków. W spektaklu „współgrali” także nasi uczniowie, którzy odpowiadali na pytania profesora Bladaczki o zachwyt nad twórczością Juliusza Słowackiego. Sztukę zwieńczyła gorzka refleksja dotycząca - wszechobecnych w naszym życiu - masek i ról oraz apel o to, by w świecie pełnym manipulacji, zachować świadomość. Gromkie oklaski były najlepszą recenzją tego artystycznego widowiska.

        • Akademia Młodego Dziennikarza 2019
          • Akademia Młodego Dziennikarza 2019

          • Miło nam poinformować, że maturzystka z Zespołu Szkół nr 35, Aleksandra Dębska, w grudniu ukończyła trzymiesięczny kurs dla młodych redaktorów zorganizowany przez Fundację Konrada Adenauera w Polsce, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy „Polis”, do którego zakwalifikowała się w wyniku przeprowadzonego we wrześniu konkursu na najlepsze dziennikarskie publikacje. Nasza uczennica swoją pracę poświęconą codzienności osób z niepełnosprawnościami przygotowała pod opieką polonistki, pani Ewy Trojańczyk. W ramach cyklu spotkań zatytułowanego „Młodzi jako influencerzy zmiany”, uczestnicy warsztatów mieli możliwość m.in. poznania tajników zawodu dziennikarza, gatunków prasowych, przeprowadzenia ankiety ulicznej oraz odwiedzenia redakcji Onet.pl, by zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca reporterów. Efektem kilkumiesięcznego wysiłku jest wydanie e-gazety z artykułami wszystkich uczestników – „Forszpan” (http://forszpan.cba.pl), w której zamieszczony został wywiad uczennicy klasy IV L z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Warszawy i Młodzieżowej Rady Bielan (http://forszpan.cba.pl/2019/12/08/chcesz-dzialac-dolacz-do-mlodziezowej-rady/). Aleksandrze gratulujemy wytrwałości i nowych umiejętności, które z pewnością będą przydatne także na przyszłorocznym egzaminie dojrzałości.

        • Liryczne występy młodzieży z ZS35
          • Liryczne występy młodzieży z ZS35

          • W listopadzie nasi uczniowie reprezentowali szkołę w dwóch konkursach: w Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasińskiego, w którym wzięła udział Natalia Sobierajska oraz w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”, w którym wraz z Natalią Sobierajską uczestniczył także Mateusz Strusiński. Celem konkursów było m.in. propagowanie piękna muzyki i jednoczenie miłośników liryki. W czasie swoich występów młodzież z Zespołu Szkół nr 35, pod opieką polonistki, pani Ewy Trojańczyk, zaprezentowała interpretację wybranych przez siebie dzieł polskich twórców. Przedstawicielom Technikum Ekonomicznego nr 5 gratulujemy artystycznej dojrzałości i dziękujemy za niezwykłą postawę na scenie.

        • Świąteczna Zbiórka Żywności
          • Świąteczna Zbiórka Żywności

          • Wolontariusze z naszej szkoły 29 listopada 2019 r. brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która organizowana jest, jak co roku,  przed Świętami Bożego Narodzenia.

            Bank Żywności SOS w Warszawie stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

            Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności odbyła się w dniach 29-30 listopada. Wzięło w niej udział ponad 53 tysiące wolontariuszy z niemal 550 miejscowości. Zebrana w te dwa dni żywność trafi do potrzebujących w całym kraju przed Bożym Narodzeniem.

            Koordynatorem akcji, w której uczestniczyli wolontariusze z Zespołu Szkół nr 35, była nasza absolwentka - Aleksandra Ciok.

        • Bal Andrzejkowy
          • Bal Andrzejkowy

          • Już tradycją stało się uczestnictwo naszych wolontariuszy w balu andrzejkowym dla osób niepełnosprawnych z wielu dzielnicowych ośrodków, który w tym roku odbył się 30 listopada w Bielańskim Ośrodku Kultury. Podopieczni z pięciu placówek wyrazili chęć współorganizacji balu.
            Po raz pierwszy w zabawie wzięli udział uczniowie i absolwenci Szkoły Specjalnej nr 85 w Warszawie.

            Na tę okazję wolontariusze z klasy 2 L i 3 L wraz z młodzieżą z innych bielańskich szkół przygotowali poczęstunek: upiekli ciasta, kupili napoje. W trakcie trwania uroczystości wolontariusze starali się zapewnić jej uczestnikom udaną zabawę, dbając o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, a także o ich dobry nastrój.  Uczeń klasy 3 L, Adrian Stępień, zadbał także o muzykę taneczną i był tego dnia didżejem. Adrian doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania, czego wyrazem były podziękowania ze strony uczestników i organizatorów, przekazane opiekunowi szkolnego klubu wolontariatu.

        • Lekcja muzealna klasy 2H
          • Lekcja muzealna klasy 2H

          • 6 grudnia klasa 2H z wychowawcą spędziła miło czas na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. „W salonie, kuchni i garderobie. Życie codzienne XVIII-wiecznej Warszawy” to temat spotkania.  Uczniowie poznali architekturę Warszawy i warunki życia codziennego w XVIII-wiecznym mieście (handel, transport) na podstawie analizy obrazów  Bernarda Bellotta zw. Canalettem wiernie ilustrujących stanisławowską Warszawę i życie jej mieszkańców, ich zajęcia, rozrywki i stroje. W czasie warsztatów oprócz zwiedzania pomieszczeń, analizowania obrazów uczniowie mogli poznać zwyczaje i przymierzyć stroje ówczesnej szlachty. Pod opieką sympatycznej pani przewodnik czas na zajęciach upłynął miło i szybko.