• Drama na lekcji języka polskiego

• Drama to jedna z metod nauczania, która doskonale sprawdza się w nowoczesnej dydaktyce, ponieważ pozwala odkrywać, rozwijać i kształcić uzdolnienia artystyczne młodzieży. Na języku polskim zastosowań dramy może być wiele, a jednym z nich była realizacja miniprojektu teatralnego przez uczniów klasy 3 L, którzy, pod opieką polonistki, Pani Ewy Trojańczyk, przygotowali dla swoich rówieśników inscenizację ballady Adama Mickiewicza pt. „Romantyczność”. Spektakl oglądali nie tylko uczniowie, ale także zaproszeni goście – wychowawczyni klasy, Pani Justyna Dyszkiewicz-Białobrzeska oraz nauczycielka języka polskiego, Pani Olimpia Kabała. Wszyscy widzowie byli pod wrażeniem talentu naszych aktorów oraz przygotowanych przez nich strojów i rekwizytów.

Wszystkim artystom pragnę podziękować za sceniczną wrażliwość, która odmienia szkolną rzeczywistość.

Na załączonej fotografii od lewej: Jasieńko, młody romantyk (najpewniej sam wieszcz), Karusia, narrator, mężczyzna z ludu, kobieta z ludu, oświeceniowy starzec, kobieta z ludu.

P.S. Rozpoznajecie, kto wcielił się w rolę ducha, zmarłego przed laty, Jasieńka?

• Efekty współpracy z Redakcją "Cogito" i "Victora"

• Mimo że na dworze pierwsze symptomy jesieni, my przywołujemy piękne wspomnienia z wakacji! Publikujemy dla Was fragmenty sierpniowych numerów „Cogito” i „Victora” – w naszej galerii znajdziecie wywiad Filipa Kurowskiego, ucznia klasy IV T, w którym młody raper opowiedział o swojej życiowej pasji, czyli muzyce i o stworzonym wraz z bratem zespole „ZaPięćDwunasta”. Nie zabraknie także dobrych rad Wiktorii Imbierskiej, Michała Mazura i Dominiki Kąpińskiej z klasy IV L, którzy przekonywali (z pewnością skutecznie J) młodszych kolegów i koleżanki do tego, by nie rezygnowali z wyboru nauki w wymarzonej szkole, jeśli jest ona oddalona od miejsca ich zamieszkania o wiele kilometrów. Zapraszamy Was do lektury i zapewniamy, że o zdolnej młodzieży z Zespołu Szkół nr 35 już wkrótce ponownie przeczytacie w „Cogito”.

• Rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września 1939 r., od ataku III Rzeszy na Polskę, rozpoczęła się II wojna światowa.

Aby upamiętnić 80. rocznicę wybuchu tej wojny, uczniowie klasy 1L wraz z wychowawcą, Panią Agatą Pawlik, 3 września złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku Stefana Starzyńskiego.

Ta ważna rocznica przypomina nam o ogromie cierpienia, strachu i przelanej krwi. Wszyscy powinniśmy zachować pamięć o ofiarach tego największego i najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości.