• Dlaczego My?

• Zespół Szkół nr 35 to kuźnia talentów, w której  nauczyciele, oprócz praktycznego przygotowania do wykonywania przyszłego zawodu, dbają o wszechstronny rozwój młodzieży. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta – oglądają sztuki teatralne, zwiedzają wystawy, przygotowują także autorskie spektakle, realizują humanistyczne projekty, komponują piosenki, wygrywają konkursy recytatorskie, literackie, wokalne, filmowe i plastyczne oraz chętnie działają na rzecz dzielnicy, np. włączając się jako wolontariusze w promocję czytelnictwa w szkołach podstawowych.

Wyróżniający się uczniowie są uczestnikami próbnych rozmów kwalifikacyjnych
          w prestiżowych firmach.

Społeczność Technikum Ekonomicznego nr 5 stale współpracuje z różnymi podmiotami zewnętrznymi, m.in. z ogólnopolskim miesięcznikiem „Cogito”.

Na terenie placówki znajduje się nowoczesny i funkcjonalny kompleks sportowo-rekreacyjny, będący doskonałą przestrzenią do organizowania zawodów lub innych gier zespołowych. Naszym atutem są również w pełni wyposażone pracownie zawodowe, które zachęcają uczniów do aktywności i zaangażowania podczas ćwiczeń i zadań tematycznych. Oferujemy też bogaty program praktyk zawodowych - uczniowie naszej szkoły mogą je odbywać w wielu prestiżowych instytucjach, zarówno państwowych, jak i prywatnych, cieszących się dobrą renomą. Wielu naszych absolwentów ukończyło praktyki z wyróżnieniem oraz znalazło zatrudnienie w instytucjach, w których wcześniej uczyli się zawodu.

Szkoła mieści się w nowoczesnym, świeżo wyremontowanym budynku, znajdującym się w pobliżu stacji metra Stare Bielany, co ułatwia dojazd do niej z każdego miejsca w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentacji o naszej szkole oraz wirtualnego spaceru po szkole

Prezentacja

SPACER PO SZKOLE - YouTube

Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich tych, którzy pragną doskonalić lub odkryć swój talent! Nauczyciele pracujący w Technikum Ekonomicznym nr 5 stale przygotowują młodzież do różnych konkursów, w których odnosi ona wiele sukcesów!
          Nasi uczniowie to laureaci zmagań literackich, recytatorskich, wokalnych, teatralnych, fotograficznych i plastycznych o zasięgu warszawskim, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. Naszej kadrze nie brakuje pomysłów i chęci do działania, dlatego powinieneś ją koniecznie poznać.

Podwieczorki literackie czy kreatywne przygotowanie do matury, zwane „MaturNocką”, to jedne z licznych inicjatyw naszych uczniów i nauczycieli. Czym są pozalekcyjne sposoby na zdobycie i utrwalenie wiedzy w nietuzinkowy sposób? To autorskie, niezwykle owocne zajęcia, w czasie których wykorzystujemy mnóstwo interaktywnych ćwiczeń, kody QR, obrazowe mapy myśli czy prowadzimy dyskusje w grupie – podczas takich spotkań rodzą się tylko same dobre pomysły!

Więcej o naszych sukcesach i inicjatywach możesz przeczytać tu: Nasze inicjatywy i sukcesy