• Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” dla Technikum Ekonomicznego nr 5

• 29.09.2021 06:22
        • Miło nam poinformować, że 20 września 2021 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XII gala wręczenia Honorowych Wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”, w czasie której dyrektor, pan Sławomir Sawicki, koordynator szkolnego projektu, pani Ewa Trojańczyk oraz uczniowie, Emilia Wierzbicka i Adrian Stępień, odebrali z rąk pani Renaty Kaznowskiej, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy oraz członków kapituły, tę zaszczytną nagrodę.
        • Sukces w ogólnopolskim konkursie recytatorskim

• 26.09.2021 13:12
        • Tuż przed końcem roku szkolnego dotarła do nas radosna wiadomość: wszechstronnie utalentowana Barbara Sosińska zajęła I miejsce w Wielkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Byłem jak lipy szelest”, który został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Odział Żoliborz-Bielany i był adresowany do młodzieży z całego kraju.
        • Kolejne zwycięstwo Barbary Sosińskiej

• 26.09.2021 13:05
        • Mamy przyjemność ogłosić, że Barbara Sosińska, tegoroczna absolwentka klasy o profilu technik logistyk w Technikum Ekonomicznym nr 5, zajęła I miejsce w varsavianistycznym konkursie literackim „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy”. Organizatorem inicjatywy było Muzeum Warszawy, a patronat honorowy nad nią sprawowała redakcja „Kroniki Warszawy”, ilustrowanego miesięcznika poświęconego życiu miasta i jego historii.
        • Trzy wspaniałe literatki-laureatki z ZS nr 35

• 26.09.2021 13:01
        • Z przyjemnością informujemy, że Agata Sławińska (II E), autorka opowiadania „Ostatnia (nie)wola”, została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Pamiętajcie o ogrodach” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 39 w Warszawie.
        • Lekkie pióro logistyków. Nagrody w dzielnicowym konkursie Ad fontes

• 26.09.2021 12:59
        • Mijający rok szkolny, choć dla wszystkich trudny, obfitował w sukcesy literackie naszej młodzieży. Uczniowie Technikum Ekonomicznego nr 5 pod okiem polonistki, pani Ewy Trojańczyk, także w czasie kształcenia na odległość chętnie rozwijali swoje pasje, uczestnicząc m.in. w licznych konkursach.
        • Nasza młodzież w ogólnopolskim projekcie BACZYŃSKI

• 26.09.2021 12:57
        • 100 lat temu w Warszawie na świat przyszedł Krzysztof Kamil Baczyński – poeta, powstaniec, czołowy przedstawiciel pokolenia Apokalipsy spełnionej, którego twórczość często zestawiana jest z literacką spuścizną Juliusza Słowackiego. To ważne wydarzenie zostało przez nas upamiętnione poprzez szereg inicjatyw przybliżających młodemu pokoleniu działalność artystyczną Baczyńskiego.
        •  Wyróżnienie w konkursie audiowizualnym Bądźmy razem
        • Wyróżnienie w konkursie audiowizualnym Bądźmy razem

• 26.09.2021 12:52
        • Mamy przyjemność poinformować, że nasza maturzystka, Barbara Sosińska, otrzymała wyróżnienie w Konkursie audiowizualnym „Bądźmy razem”, którego organizatorem były władze dzielnicy oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”.
        • Nagroda w Mazowieckim Konkursie Plastycznym Mikrokosmos

• 26.09.2021 12:50
        • Z radością informujemy, że uczennica klasy IV L, Barbara Sosińska, podopieczna pani Ewy Trojańczyk, otrzymała wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mikrokosmos”, którego adresatami były dzieci i młodzież z Mazowsza.
        • Akcja Żonkile w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie

• 26.09.2021 12:48
        • #ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile, #polinmuseum

Społeczność Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie w tym roku po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu walczącym w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.