• Bierzemy udział w 2. edycji ogólnopolskiego projektu Zaproś mnie na swoją lekcję

• 26.09.2021 12:54
      • W roku szkolnym 2020/2021 społeczność Zespołu Szkół nr 35 – tym razem jako gospodarz - wzięła udział w drugiej edycji ogólnopolskiego projektu nauczycieli „Zaproś mnie na swoją lekcję”, wykorzystując czas pandemii na rozwój i poznawanie tego, co w dotychczasowych warunkach byłoby zbyt odległe.
      • W jeden z ostatnich majowych piątków zdalnej nauki zaproszenie na lekcję w klasie I L przyjęła psychobiolożka, pani Katarzyna Marcinkowska oraz terapeutka, pani Monika Górska, które przygotowały dla młodzieży zajęcia poświęcone terapeutycznej roli fotografii w życiu każdego z nas. Specjalistki ze Śląska zabrały uczniów wraz z wychowawcą na wirtualną wycieczkę do Lubina i Będzina, by odsłonić przed nimi nieuchwytne na co dzień uroki górniczych miast. W czasie warsztatów ich słuchacze dowiedzieli się m.in., że zaprezentowane zdjęcia, mimo że w większości nie przedstawiały ludzkich sylwetek, są swego rodzaju autoportretem – każda osoba, fotografując wybrany przez siebie obiekt, zwraca uwagę na coś innego i zamyka w nieruchomym obrazie zupełnie inną historię, którą z jakichś powodów pragnie uwiecznić. Ponadto fotografia pozwala człowiekowi dostrzec zachodzące wokół niego i w nim zmiany, uchwycić upływający czas oraz, o czym warto pamiętać, nigdy nikogo nie ogranicza, gdyż w albumie zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jedno zdjęcie.

Dziękujemy pani Katarzynie Marcinkowskiej oraz pani Monice Górskiej za inspirujące spotkanie w wirtualnych murach naszej szkoły, jesteśmy wdzięczni za przekazaną wiedzę, jak również za udzielone wskazówki, które z pewnością pomogą nam lepiej poznać samych siebie.