• Nagroda w Mazowieckim Konkursie Plastycznym Mikrokosmos

• 26.09.2021 12:50
      • Z radością informujemy, że uczennica klasy IV L, Barbara Sosińska, podopieczna pani Ewy Trojańczyk, otrzymała wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mikrokosmos”, którego adresatami były dzieci i młodzież z Mazowsza.
      •  Jury nagrodziło nadesłane przez maturzystkę płótno zatytułowane „Myślę, więc jestem”. W konkursie zorganizowanym przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którego celem było m.in. wzbudzenie refleksji nad stanem środowiska naturalnego oraz dostrzeżenie najmniejszych mieszkańców Ziemi, Zespół Szkół nr 35 reprezentowała także Julia Ryfczyńska z klasy II E. Barbara Sosińska w taki sposób opisała przesłanie sportretowanego przez siebie pędzlem owada:

„Namalowany przeze mnie obraz przedstawia modliszkę, którą pochłaniają najpewniej własne problemy egzystencjalne. Tytuł pracy jednoznacznie wskazuje, że owadom nieobce są procesy myślowe, zatem nie jest to cecha wyłącznie ludzka, o czym zapominają przedstawiciele tego gatunku. Mikroświat zwierząt jest w gruncie rzeczy zbliżony do naszego, choć nam trudno to dostrzec. Celem mojej pracy jest zwrócenie uwagi na podobieństwo między wszystkimi istotami żyjącymi, dlatego uwieczniona przeze mnie modliszka zdaje się mówić za Kartezjuszem: „Myślę, więc jestem”.

Naszym uczennicom gratulujemy osiągnięć i umiejętności wykorzystywania mocy artystycznego przekazu w podejmowaniu ważnych tematów społecznych.