• Szkoło, czas na książkę - Przerwa na czytanie 2020

• 26.09.2021 11:27
      • #przerwanaczytanie2020

Dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której 13 października 2020 r. zdecydowanie zaprzeczyła społeczność naszej szkoły, biorąc udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
      • Młodzież z Zespołu Szkół nr 35, wspólnie z nauczycielami, w chwilach wolnych od nauki oddała się ulubionym lekturom, by pokazać, że czytanie to atrakcyjna forma spędzania czasu między zajęciami. Dzięki przerwom innym niż zazwyczaj, uczniowie mieli okazję podyskutować na temat interesujących ich tekstów oraz wyruszyć w podróż po świecie literackich przygód i fantazji. Wszystkim, którzy zechcieli zaangażować się w promocję czytelnictwa, serdecznie dziękujemy.

Warto nadmienić, że organizatorem wydarzenia zachęcającego uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Inicjatywa jest częścią ogólnopolskich obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.