• Wystawa lampionów na 100-lecie Niepodległości

• Zapraszamy do obejrzenia wystawy lampionów oraz jesiennych dekoracji, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Wykonane ręcznie znicze, oraz gazetka na temat tradycji i obyczajów związanych z Dniem Wszystkich Świętych wprowadzi nas w przedświąteczny nastrój zadumy i refleksji. Informujemy także, ze akcja szkolnego Wolontariatu „100 Lampionów – na 100-lecie Niepodległości” nadal trwa, i wciąż przyjmujemy wasze prace. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

• Klasy hotelarskie na "Targach pracy dla hotelarstwa"

• 19 października klasy IIIT i IVT uczestniczyły w Targach pracy dla hotelarstwa, gastronomii i turystyki. Organizatorzy zaskoczyli uczestników ilością i różnorodnością ofert pracy nie tylko w najlepszych hotelach w Warszawie, ale też na statkach, w rejsach morskich po całym świecie. Było dużo niespodzianek, ciekawych konkursów, atrakcyjnych gadżetów. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku. Pani Anna Zając i Pani Małgorzata Lewandowska nawiązały ciekawe kontakty z hotelami, które w przyszłości prawdopodobnie zaowocują, ciekawymi miejscami zajęć praktycznych dla naszych uczniów.

• 100 lampionów na 100-lecie Niepodległości

• Szkolny Wolontariat przypomina że wciąż trwa akcja „100 lampionów na 100-lecie Niepodległości”. Zbiórka wykonanych przez uczniów lampionów trwa do 26 października. Dziękujemy za lampiony, które do tej pory przynieśliście. Część z nich powstała podczas nietypowych lekcji angielskiego: „DIY-WORKSHOPS”, na których uczniowie oprócz ich wykonania uczyli się również prezentacji swoich prac w języku angielskim. Zebrane lampiony zostaną zapalone na grobach żołnierzy, którzy spoczywają na Cmentarzu Powązkowskim. Tym gestem chcemy upamiętnić bohaterów, którzy walczyli za naszą wolność. Pokażmy że PAMIĘTAMY!

• Wernisaż „Ptaki Bielan”

• 10 października nasi uczniowie wzięli udział w wernisażu wystawy fundacji Żyj z Pasją, a także Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany pt. „Ptaki Bielan”.  Otwarcia wystawy dokonał zastępca burmistrza – pan Grzegorz Pietruczuk, a wśród zaproszonych gości byli  wybitni polscy aktorzy: pani Halina Rowicka i pan Krzysztof Kalczyński. W ramach wystawy mogliśmy podziwiać nie tylko piękne prace przedstawiające  skrzydlatych mieszkańców naszej dzielnicy, ale także  wysłuchać wykładu prowadzonego przez ornitologa. Na koniec spotkania uczestnicy wernisażu obejrzeli film dokumentalny Doroty Adamkiewicz pt. „M1 dla jerzyka”, opowiadający o życiu jerzyków i sposobach ich ochrony w mieście, w tym także na warszawskich Bielanach. Wprowadzenie do filmu przygotował Mariusz Grzeniewski, ornitolog, jeden z bohaterów zaprezentowanego filmu.   Wystawę „Ptaki Bielan” można oglądać do 28 października br. w godzinach pracy urzędu.

• Wystawa w Ratuszu Bielany

• W dniach od 03.09 -11.09.2018 wystawa prezentacji prac naszych uczniów, wykonanych w ramach projektu  „Ptasia Deweloperka, była dostępna w bielańskim Ratuszu. Dzięki naszej współpracy z Wydziałem Ochrony  Środowiska Dzielnicy Bielany wystawę mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy naszej dzielnicy.   Na wystawie  można  było zobaczyć różne rodzaje budek wykonanych  przez naszych uczniów,  a także dowiedzieć się na temat zagrożeń i form pomocy ptakom w mieście.  Dla najmłodszych,  w ramach wystawy, odbyły się  również warsztaty ornitologiczne.

• Sprzątanie Świata

• 1 października Wolontariat naszej szkoły wziął licznie udział w akcji Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany „Sprzątanie Świata”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie nie brakowało nam dobrego humoru i chęci do pracy. Mamy nadzieję że porządek  jaki zostawiliśmy wzdłuż ulic prowadzących do Lasu Bemowskiego, utrzyma się jeszcze przez długi czas. Cieszymy się, że dzięki takim akcjom możemy przyczynić się do poprawy stanu środowiska w naszej dzielnicy.