• Typy i profile szkół

• magazynier - logistyk
          • sprzedawca

zawód - technik handlowiec

Do podjęcia nauki w tej klasie zachęcamy wszystkich zainteresowanych kształceniem ekonomicznym, którzy chcą zdać maturę i uzyskać kwalifikacje zawodowe, a w przyszłości kontynuować naukę na studiach. Technik handlowiec jest od lat jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce. Wynika to z tego, że handel należy do najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Wybierając ten kierunek zdobędziesz wiedzę z zakresu przyjmowania dostaw oraz przygotowania towarów do sprzedaży, obsługi klientów oraz realizacji transakcji kupna i sprzedaży, prowadzenia działań reklamowych i marketingowych, organizowania i prowadzenia działalności handlowej, a także zarządzania działalnością handlową. Z powodzeniem znajdziesz pracę w wymarzonej firmie, gdyż przedsiębiorstwa we wszystkich branżach zgłaszają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych handlowców.

zawód - technik ekonomista

Technik ekonomista to zawód, na który cały czas jest zapotrzebowanie na rynku pracy.  Kształcący się w tej klasie zdobywają wiedzę z zakresu prowadzenia dokumentacji w firmie, spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej przedsiębiorstwa. Wykwalifikowani i kompetentni absolwenci tego kierunku znajdą pracę w każdej branży i mogą być pewni wysokich zarobków. Jako ekonomista możesz zostać zatrudniony w dziale administracyjnym jednostki, m.in. w księgowości, kadrach, sekretariacie, marketingu, zaopatrzeniu, sprzedaży. Wiedza zdobyta w trakcie 5-letniego cyklu nauki pozwoli ci również na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

zawód – technik logistyk

Technik logistyk to jeden z najbardziej cenionych i pożądanych zawodów na rynku pracy. Rozwój gospodarki oraz współpraca międzynarodowa generują zapotrzebowanie na specjalistów z branży logistycznej i spedycyjnej. Kształcąc się w tym kierunku zdobędziesz wiedzę  z obsługi magazynów oraz organizacji transportu. Swoje marzenia zawodowe będziesz mógł spełniać m.in. pracując w nowoczesnych centrach logistycznych i dystrybucyjnych, zakładach produkcyjnych, magazynach, przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych.

zawód – technik hotelarstwa

Technik hotelarstwa jest kierunkiem polegającym na planowaniu, koordynowaniu oraz bezpośrednim wykonywaniu usług związanych  z hotelarstwem oraz  obsługą wszelkiego rodzaju imprez, takich jak kongresy, zjazdy, bankiety. Uczniowie mają możliwość poznania nowoczesnych  środków technicznych, prowadzenia dokumentacji hotelowej, podnoszenia konkurencyjności usług. To zawód, który oprócz dobrych rokowań na zatrudnienie, daje możliwość łączenia pasji z pracą zawodową.

W trakcie nauki w Technikum Ekonomicznym nr 5 można zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

zawód magazynier - logistyk

Zawód magazynier – logistyk to bardzo popularny zawód w Polsce i na świecie. W krótkim czasie zdobędziesz umiejętności z zakresu obsługi magazynów. Nauczysz się przyjmować, przechowywać i wydawać towary z magazynu, monitorować poziom i stan zapasów, obsługiwać programy magazynowe, prowadzić dokumentację magazynową, monitorować procesy produkcyjne i dystrybucyjne. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą ci podjąć pracę w przedsiębiorstwach logistycznych i produkcyjnych, centrach logistycznych, magazynach, sklepach oraz hurtowniach. Zapewniamy zajęcia praktyczne w nowoczesnych przedsiębiorstwach logistycznych.

zawód - sprzedawca

Zdobędziesz umiejętności z zakresu: sprzedaży towarów, stosowania komputerów w handlu, towaroznawstwa, profesjonalnej obsługi klientów. Uczniowie zdobywają zawód i w przyszłości mogą kontynuować naukę na kursach kwalifikacyjnych. Oferujemy zajęcia praktyczne w nowoczesnych punktach handlowych.

Po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia  nr 18 można zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Serdecznie zapraszamy do naszych szkół !!!