• „Życzenia dla Niepodległej” – podsumowanie konkursu.

• W związku z obchodzoną w listopadzie 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Życzenia dla Niepodległej”.  Zadanie uczestników  polegało na własnoręcznym wykonaniu kartki z życzeniami, której adresatem była Polska. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej obecnie wszyscy się znajdujemy, nasi uczniowie, po raz kolejny, stanęli na wysokości zadania. Do organizatorów konkursu wpłynęło ponad trzydzieści prac. Do konkursu przystąpili: Oliwia Łojek (2T), Wiktoria Markowska i Wiktoria Śliwińska (2LG), Aleksandra Kurzydło (4H), Oliwia Drzyzga (4E), Natalia Kronenberg (1T), Roksana Bocian (2EG),  Paulina Kacprowicz (4H), Patrycja Tomaszewska (2TG), Klaudia Zwolińska (4E), Róża Giżka (4H),  Weronika Kalbarczyk i Natalia Zdziech (2LG), Aleksandra Jankowska i Patrycja Pietrzak (2LG), Jakub Zaniesienko i Patryk Stasiewicz (2LG), Piotr Olszewski (2L), Wiktor Kowalczyk (2L), Ewelina Nadolska (4E), Dominika Sauter (2TG), Joanna Zych (3E), Dawid Marczak (2LG), Julia Mamaj (1L), Sandra Piątek  (4E), Aleksandra Bartosińska i Aleksandra Grzybek (2LG), Kacper Sułkowski i Mateusz Korenkiewicz (2LG), Martyna Żelechowicz (4E),  Milena Łubkowska (2EG), Katarzyna Boruc (4H),  Emil Gut i Jakub Czarny (2LG), Justyna Boruc i Adrian Kos (2LG).

Uczniowie składali życzenia prosto z serca, dedykowali Niepodległej wiersze, własnoręcznie zdobili swoje prace. Jesteśmy zbudowani Waszą postawą. Jednak, jak to w konkursach, zwycięzca może być tylko jeden. Decyzją jury, zwyciężczynią konkursu została Roksana Bocian z klasy 2EG, postanowiono też przyznać dwa wyróżnienia, dla Dawida Marczaka z klasy 2LG oraz Eweliny Nadolskiej z klasy 4E. Za zaangażowanie serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy. Uhonorowanie laureatów, miejmy nadzieję, nastąpi wkrótce, w murach naszej szkoły. Wyrazy uznania składają organizatorzy konkursu: Pani Agata Pawlik i Pan Łukasz Bukowski.

• "Szkoła do hymnu" 2020

• #szkoładohymnu

Mimo pandemii, w Zespole Szkół nr 35 pielęgnujemy tradycję oraz wartości patriotyczne, dlatego już po raz trzeci bierzemy udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”. Społeczność naszej szkoły na dzień przed Świętem Niepodległości o godz. 11:11 wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku wydarzenie mogło odbyć się jedynie on-line, jednak zarówno dla nauczycieli, jak również dla uczniów było ono tak samo podniosłe jak w ubiegłych latach i pozwoliło godnie uczcić 102. rocznicę polskiej wolności.