• Wyniki Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Obłędne błędy!”
     • Wyniki Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Obłędne błędy!”

     • Mamy przyjemność ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Obłędne błędy!”, który został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i trwał niespełna trzy tygodnie (25.02-13.03). Laureatkami poszczególnych miejsc zostały:

      I miejsce – Agata Sławińska (I E)

      II miejsce – Weronika Cebel (IV T)

      III miejsce – Joanna Barcińska (III L)

      Komisja oceniająca zdecydowała także o przyznaniu wyróżnienia dla Darii Kozioł z klasy IV T.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie – cieszymy się, że poprawność językowa na co dzień nie jest Wam obojętna, jesteśmy mile zaskoczone licznymi zgłoszeniami, które do nas nadesłaliście. Informujemy, że wszyscy uczestnicy inicjatywy otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy oraz oceny bardzo dobre z języka polskiego i pochwały, a laureatki – nagrody rzeczowe oraz szóstki z przedmiotu.

      Gratulujemy zwyciężczyniom oraz pozostałym uczestnikom szkolnej zabawy.

      Nauczycielki języka polskiego

    • Myślografia na lekcjach języka polskiego
     • Myślografia na lekcjach języka polskiego

     • O tym, że we współczesnym świecie obraz wygrywa ze słowem wiedzą już chyba wszyscy – szybciej zapisuje się w pamięci, jest ciekawszy. To zdanie w najprostszy sposób definiuje sens myślenia wizualnego, czyli dodawania prostych, graficznych elementów do wybranych przez siebie wyrazów, które doskonale sprawdza się także na zajęciach języka polskiego.

      Przykładem przełożenia teorii na praktykę jest realizacja miniprojektu edukacyjnego poświęconego „Dziejom Tristana i Izoldy” Józefa Bédiera przez klasę I E. Uczniowie, wykorzystując arkusze szarego papieru, kolorowe flamastry, markery, wydruki i moc własnej wyobraźni, stworzyli niezwykłe portrety bohaterów średniowiecznego romansu, przenosząc nie tylko siebie, ale także nauczyciela do odległej Kornwalii i lasu moreńskiego. Zalety myślografii? Wystarczyło narysować i napisać coś wspólnie, by pobudzić kreatywność młodzieży i ułatwić jej zapamiętanie poznanych wcześniej treści. Czy są minusy stosowania tej metody na lekcji? Tak, jest jeden, który dostrzegli sami uczniowie – wszystkie lekcje z wykorzystaniem graficznych notatek są po prostu za krótkie.

    • Ogólnopolski Konkurs "Europa z naszej ulicy"
     • Ogólnopolski Konkurs "Europa z naszej ulicy"

     • 26 lutego w Centrum „Zielna” odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu  „Europa z  naszej ulicy”.

      Celem  konkursu było odkrywanie przez młodzież wspólnego, europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego oraz rozwój kompetencji społecznych.

      Konkurs odbywał się w dwóch etapach:

      - pierwszy etap to ocena zgłoszonych pomysłów,

      - drugi etap to przygotowanie projektu i zaprezentowanie go przed jury.

      Zespół z naszej szkoły (Joanna Barcińska, Klaudia Kruszewska, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sobierajska, Radosław Polaszyk i Filip Brzuska) jako jedyny
      z Warszawy znalazł ł się w grupie 11 finalistów z całej Polski.

      Nasi uczniowie przygotowali film pt. „Podróż za jeden uśmiech”, plakat i prezentację
      w ramach autorskiego projektu „Transport łączy Europę”.

      Uczestnicy konkursu wraz z opiekunem pedagog. P. Małgorzatą Lewandowską bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu.

      Zapraszamy do obejrzenia trailera naszego filmu J