• III Warszawski Festiwal Wokalny
     • III Warszawski Festiwal Wokalny

     • Miło nam poinformować, że uczeń klasy III T, Filip Kurowski, wystąpił na III Warszawskim Festiwalu Wokalnym, mierząc się na scenie z młodzieżą ze szkół muzycznych. Młody artysta miał szansę zaprezentować nie tylko utwór wybrany z repertuaru innego twórcy, ale, ze względu na entuzjastyczną reakcję publiczności, jury poprosiło go także o wykonanie piosenki autorskiej.

      Filipie, serdecznie gratulujemy występu, doskonałej prezencji i artystycznej wrażliwości, społeczność Zespołu Szkół nr 35 jest z Ciebie dumna!

      Opiekunami konkursu byli: Pani Ewa Trojańczyk i Pan Tomasz Garkowski.

    • W ZS35 Młodzi opowiadania piszą!
     • W ZS35 Młodzi opowiadania piszą!

     • Bielany. Dzielnica, w której mieszkamy, uczymy się i pracujemy. Na pozór zwyczajne miejsce, ale to właśnie nasze najbliższe otoczenie stało się inspiracją do napisania niezwykłych utworów, które zostały nagrodzone w zorganizowanym przez XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego Międzyszkolnym Konkursie na Opowiadanie „Pewnego razu na Bielanach”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 35, obdarzeni lekkością pióra, Natalia Sępkowska i Daniel Falęcki, zajęli I i III miejsce w bielańskim Konkursie. Zwycięzców prosimy o przyjęcie wyrazów uznania i życzeń kolejnych sukcesów.

    •   Szkolny Konkurs Wiedzy Polonistycznej "O Konstytucji 3 maja literacko i artystycznie"
     • Szkolny Konkurs Wiedzy Polonistycznej "O Konstytucji 3 maja literacko i artystycznie"

     • W tym roku świętujemy 228. rocznicę uchwalenia ustawy zasadniczej w Polsce. Z tej okazji (24 kwietnia) nauczycielka języka polskiego, Pani Ewa Trojańczyk, przeprowadziła Szkolny Konkurs Wiedzy Polonistycznej „O Konstytucji 3 maja literacko i artystycznie”, którego celem, oprócz godnego upamiętnienia majowego wydarzenia, było rozwijanie zainteresowania uczniów malarstwem historycznym i literaturą patriotyczną. Uczniowie biorący udział w inicjatywie odpowiadali na pytania dotyczące m.in. dzieła Jana Matejki, Kazimierza Wojniakowskiego, Rajnolda Suchodolskiego i Adama Mickiewicza. Poziom prac był bardzo wysoki, młodzież doskonale przygotowała się z otrzymanych od polonistki materiałów i godnie prezentowała się w strojach galowych w czasie pisania testu, ale tylko trzy osoby mogły odebrać dyplomy z rąk Dyrekcji oraz Organizatorki. Nagrody w Konkursie otrzymały: Klaudia Kruszewska (I miejsce), Arletta Wojtaszczyk (II miejsce) i Anna Szadkowska (III miejsce). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a laureatkom gratulujemy sukcesu.