• Wycieczka śladami bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa
     • Wycieczka śladami bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa

     • Uczniowie klasy 3 L doskonale znają już fabułę jednego z najważniejszych polskich utworów literackich XIX wieku, dlatego po omówieniu lektury, pod opieką nauczyciela języka polskiego, ruszyli szlakiem bohaterów powieści realizmu krytycznego. „Lalka” Bolesława Prusa to – oprócz dziejów nieodwzajemnionej miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej - dokładny opis ówczesnej Warszawy, miasta, które dziś wygląda zupełnie inaczej niż za czasów Aleksandra Głowackiego. Dzięki niezwykłym opowieściom varsavianisty, młodzież przeniosła się do wnętrza pokoju Ignacego Rzeckiego, zobaczyła m.in. gdzie mieszkał Stach Wokulski i gdzie spotkał swoją ukochaną oraz w którym z kościołów kwestowała arystokratka w towarzystwie ciotki, hrabiny Karolowej. Inspirująca podróż ulicami dziewiętnastowiecznej stolicy na pewno zostanie przez uczniów zapamiętana, a zdobyta wiedza wykorzystana przez nich nie tylko w czasie egzaminu dojrzałości.

    • „MaturNocka” w ZS35, czyli kreatywne przygotowania do egzaminu dojrzałości
     • „MaturNocka” w ZS35, czyli kreatywne przygotowania do egzaminu dojrzałości

     • Do matury pozostało już tylko pięć tygodni, dlatego we wtorkowe, śnieżne popołudnie (26 marca) uczniowie klasy 4 H, 4 E i 3 L pod opieką polonistki, Pani Ewy Trojańczyk, utrwalali wiadomości dotyczące języka ojczystego. W czasie kreatywnych zajęć panowała atmosfera współpracy, zdrowej rywalizacji i wzajemnej motywacji. Młodzież, korzystając m.in. z telefonów komórkowych, wykonywała ćwiczenia poświęcone lekturom oznaczonym w podstawie programowej jako obowiązkowe - skanowała kody QR, w których zaszyfrowane zostały literackie zagadki, przypominała sobie najważniejsze dzieła malarskie, motywy i nazwiska bohaterów. Nie zabrakło także sprawdzenia wiedzy ogólnej – popularny teleturniej „Milionerzy” w wersji polonistycznej cieszył się ogromnym zainteresowaniem maturzystów i mimo że nie usłyszeli oni finałowego pytania, dobra zabawa i zdobyta wiedza pozwoliła wszystkim zaliczyć „MaturNockę” do cennych doświadczeń, które z pewnością zaowocują na majowym egzaminie.

    • Szkolna Giełda
     • Szkolna Giełda

     • Kolejny etap promocji szkoły. W dniu dzisiejszym prezentowaliśmy naszą szkołę i zawody do których się przygotowujemy na Szkolnej Giełdzie w dzielnicy Wola. Wszystkich zapraszamy na dzień otwarty 25 kwietnia 2019r. w godz. 17.30 - 19.00.

    • Dzień Samorządności
     • Dzień Samorządności

     • Tradycyjnie, w dniu 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności.

      Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie klucza – symbolu władzy na ręce Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przejęli zadania Dyrekcji i nauczycieli, sprawowali pieczę nad szkołą i prowadzili zajęcia edukacyjne.

      Odbyły się również dwie konkurencje w ramach „Turnieju zawodów”: pokaz mody – strój charakterystyczny dla zawodu oraz konkurencja sportowa – przeciąganie liny. Zwycięskie I miejsce wywalczyła klasa 3L, II miejsce klasa 1L, III miejsce klasa 2E. Zwycięzcom gratulujemy!

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności oraz za wspaniały humor i dobrą zabawę!

    • Dni otwarte
     • Dni otwarte

     • 20 marca szkoła w godzinach popołudniowych "pękała w szwach" a wszystko z powodu dnia otwartego dla kandydatów po gimnazjum i po raz pierwszy szkole podstawowej. Największe zainteresowanie wzbudziły "stoliki zawodów", gdzie można było otrzymać odpowiedź na każde z pytań dotyczące zawodów. Na naszych gości czekały także inne niespodzianki. Jakie? Zapraszamy 25 kwietnia w godz. 17.30 - 19.30.

    • Promowanie czytelnictwa z "Kumplem"
     • Promowanie czytelnictwa z "Kumplem"

     • W lutym i w marcu uczennice klasy 2 L (Joanna Barcińska, Natalia Sobierajska), 3 L (Wiktoria Piotrowska, Wiktoria Kuba, Dominika Kąpińska, Aleksandra Dębska) i 4 E (Weronika Sawitus), pod opieką polonistki, Pani Ewy Trojańczyk, przeprowadziły zajęcia czytelniczo-artystyczne w bielańskich szkołach podstawowych. Inicjatywa, zorganizowana we współpracy z Redakcją miesięcznika dla dzieci „Kumpel”, której celem było m.in. wyrabianie nawyku regularnego czytania u najmłodszych i motywowanie ich do częstego sięgania po lekturę, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dziecięcych słuchaczy. Pierwszoklasiści z Bielan aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadając na zadane pytania, rysując swoje ulubione czynności związane z aktualną porą roku oraz zwierzęta, którym poświęcone były czytane historie. Dla młodzieży Zespołu Szkół nr 35 to także cenne doświadczenie - dziewczyny odkryły w sobie pasję do nauczania, która, być może, w niedalekiej przyszłości przerodzi się w wybór pedagogicznego kierunku studiów. Dziękujemy Redaktor Naczelnej miesięcznika, Pani Agnieszce Wyganowskiej, za materiały edukacyjne, a wszystkich, bez względu na wiek, zachęcamy do czytania „Kumpla”.