• Aktualności

     • Zakończenie projektu ornitologicznego
      • Zakończenie projektu ornitologicznego

      • 15 czerwca zakończyliśmy trwający od lutego projekt „Ptasia Deweloperka”. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunem odwiedzili dwie bielańskie szkoły, których uczniowie  brali  udział w warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez naszych uczniów. Do obu szkól zanieśliśmy budki lęgowe wykonane przez uczniów na warsztatach ornitologicznych z prośbą o informowanie nas czy znalazły swoich skrzydlatych lokatorów. Mamy nadzieję  że to dopiero początek naszych działań na rzecz ochrony ptaków na Bielanach :)

     • Pomoc dla Igora
      • Pomoc dla Igora

      • Przyszedł czas na podsumowanie tegorocznej zbiórki nakrętek dla Igora Kaczyńskiego. Z przyjemnością informujemy że w tym roku zebraliśmy wspólnie aż 400 kg nakrętek. O wiele więcej niż w roku ubiegłym. Mamy nadzieję że choć trochę możemy w ten sposób pomóc Igorowi w powrocie do zdrowia. Ostatnio Igor nie czuł się dobrze,  przebywał  w szpitalu na OIOM-ie w śpiączce farmakologicznej. Na szczęście Igor znów czuje się lepiej, a my bardzo mocno trzymamy kciuki za poprawę jego zdrowia. Każdy z nas, kto chciałby wesprzeć Igora miłym słowem może to zrobić na jego stronie na facebook’u: https://www.facebook.com/pomozigorowisieobudzic/?hc_ref=ARRFhDcIByR-jSoo-JjM8StXMDQcNfduBay_Waodwar2ZKV-Q3e-_yenk8T1Egwt5_Q  Po raz kolejny dziękujemy państwu Pińkowskim za pomoc w transporcie nakrętek. W przyszłym roku szkolnym znów ruszamy ze zbiórką  a€“ więc odkładajcie nakrętki w wakacje.

     • Warsztaty ornitologiczne dla gimnazjalistów
      • Warsztaty ornitologiczne dla gimnazjalistów

      • 15 czerwca w ramach ostatniego etapu projektu „Ptasia Deweloperka” gościliśmy gimnazjalistów ze Szkoły nr 396. Zaproszeni uczniowie obejrzeli wystawę prezentacji różnych gatunków ptaków,  a swoją wiedzę mogli poszerzyć na warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez grupę uczniów biorących udział w projekcie. Mamy nadzieję że wiadomości zdobyte na dzisiejszym spotkaniu zachęcą ich do działań na rzecz ochrony naszych skrzydlatych sąsiadów.

     • Szkolny wolontariat dla schroniska w Józefowie
      • Szkolny wolontariat dla schroniska w Józefowie

      • Z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu została zorganizowana zbiórka darów dla „Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt” w Józefowie.

       Społeczność naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyła się w tę akcję.

       Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

        

       Opiekun wolontariatu

     • Warsztsty ornitologiczne dla uczniów szkoły podstawowej
      • Warsztsty ornitologiczne dla uczniów szkoły podstawowej

      • 11 czerwca w ramach projektu WIE „Ptasia Deweloperka” w naszej szkole  gościliśmy uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 80 im. Marii Konopnickiej. Na warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez uczniów naszej szkoły oraz nauczyciela biologii, dzieci uczyły się rozpoznawać różne gatunki ptaków z naszego sąsiedztwa, poznawały zasady mądrego dokarmiania i formy pomocy jakiej sami lub z pomocą dorosłych mogą im udzielić. Na początku odbyła się pogadanka, podczas której nasi goście bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli. Następnie dzieci w grupach rozwiązywały zadania przy stoiskach edukacyjnych, nad którymi czuwali uczniowie  biorący udział w projekcie.  Warsztaty zakończyły się wręczeniem nagród za  prawidłowo wykonane zadania, a także słodkim poczęstunkiem. Szkoła Podstawowa nr 80, otrzymała od nas dwie budki lęgowe, dla szpaków i sikorek, które zostaną na jesieni  zawieszone na jej terenie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomagali dziś  w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów dla naszych milusińskich.

     • Ptasi Quiz
      • Ptasi Quiz

      • 6 czerwca uczniowie zaangażowani w projekt Ptasia Deweloperka, wzięli udział w quizie ornitologicznym. Quiz miał na celu sprawdzenie nabytej podczas warsztatów i wycieczek terenowych wiedzy na temat  różnych gatunków ptaków występujących w naszym mieście, zagrożeń i form pomocy ze strony człowieka. Znamy już wyniki. Niekwestionowanym  ptasim znawcą okazał się Jakub Zakrzewski z klasy IT. Kuba odpowiedział poprawnie na WSZYSTKIE  pytania i zajął I miejsce. Miejsce II z wynikiem 56% uzyskała Ewelina Nadolska z klasy IE, a miejsce trzecie z wynikiem 54%- Paulina Szefer z klasy IIL. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną przyznane na zakończenie roku szkolnego. Koordynatorzy projektu -  Katarzyna Luśtyk, Sylwia Zych.

     • Warsztaty edukacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
      • Warsztaty edukacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

      • 4 czerwca klasa 2 T wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie pod opieką edukatorów z powodzeniem wykonywali liczne ćwiczenia poświęcone muzealnym ekspozycjom, a dzięki relacjom świadków tragedii w getcie, wzbogacili także swoją wiedzę na temat losów warszawskich Żydów w czasie II wojny światowej. Zajęcia „Codzienność w cieniu zagłady”, na wniosek nauczyciela, były bezpłatne – młodzież skorzystała z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

     • Wystawa w ramach projektu "Ptasia Deweloperka"
      • Wystawa w ramach projektu "Ptasia Deweloperka"

      • 29 maja w naszej szkole odbyło się otwarcie wystawy będącej jednym z etapów projektu „Ptasia Deweloperka”. Na wystawę przybyli przedstawiciele władz naszej Dzielnicy, Wydziału Ochrony Środowiska, organizacji „Ptasi Patrol”, Fundacji Noga w Łapę, a także rodzice i uczniowie. Zaproszeni goście mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego w naszej kawiarence. Projekt jest realizowany od początku lutego bieżącego roku przez uczniów Zespołu Szkół nr 35 w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Celem projektu jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy na temat otaczających nas gatunków ptaków, zagrożeń na jakie narażone są w środowisku miejskim, a także możliwych form pomocy ze strony człowieka. W kolejnych etapach realizacji naszego projektu nasi uczniowie: uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych, przygotowali prezentacje na temat wybranych gatunków, wykonywali budki lęgowe dla ptaków, brali udział w obserwacji ptaków w terenie. Wyróżnione prezentacje o różnych gatunkach ptaków miejskich, wykorzystane zostaną jako materiał dydaktyczny do warsztatów, w których wezmą udział zaproszeni uczniowie z bielańskich szkół. Koordynatorzy projektu – nauczyciele: Katarzyna Luśtyk, Sylwia Zych.

     • Prasko-bielański rajd rowerowy
      • Prasko-bielański rajd rowerowy

      • 30.05.2018 młodzież Zespołu Szkół Nr 35 wraz z uczniami Zespołu Szkół Nr 33 zorganizowali Prasko – Bielański Rajd Rowerowy Szlakiem poległych i pomordowanych w Puszczy Kampinoskiej.

       Uczniowie ZS 35 pod kierunkiem p. Piotra Chamery i p. Henryka Rajsa opracowali mapę topograficzną trasy rowerowej. Celem rajdu było zapoznanie młodzieży ze środowiskiem geograficznym regionu, jego bogatą historią, a przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i nawyku aktywnego spędzania czasu.

       Przemierzając szlaki Puszczy Kampinoskiej uczniowie naszej szkoły zapalili znicze przy wybranych miejscach martyrologii z okresu I i II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego (Kamień Ułanów Jazłowieckich, Pomnik Powstańcom z AK „Jerzyki”, Cmentarz Palmiry, Pomnik pomordowanych Żołnierzy AK w Sierakowie i w Laskach, walczących i poległych w I i II wojnie światowej).

       Zachęcamy wszystkich do skorzystanie z materiałów zamieszczonych na stronie szkoły oraz aktywnego wypoczynku,  oczywiście na szlakach rowerowych KPN.