• Życzenia

Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki,

upłyną piękne chwile polskiej Wigilii.

Ze wspólnie śpiewaną kolędą,

z upragniony gościem przy stole

w rodzinnym, pełnym radości gronie.

Niech spełnią się marzenia i nadzieje,

które niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia!

• “Finansomania”

10 grudnia Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach “FINANSOMANIA”. Olimpiada zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w ramach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim. Olimpiada obejmuje szerokie spektrum zagadnień: od finansów osobistych po finanse międzynarodowe, od finansów publicznych po finanse przedsiębiorstw, od prostych instrumentów finansowych, jak czek, po te notowane na giełdach papierów wartościowych. Nasi Uczniowie w krótkim czasie musieli przyswoić obszerny zakres materiału. Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się ponad 1400 uczniów z całej Polski. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone do 31.12.2021 r. FINANSOMANIA jest olimpiadą mającą na celu zwiększenie poziomu edukacji finansowej młodzieży. Korzyści z niej wynikające sprowadzają się nie tylko do nagród zdobytych przez laureatów, ale

• Przepisujemy dzieło Tolkiena

Młodzież z Zespołu Szkół nr 35 ponownie stanęła na wysokości zadania. W grudniu uczennice klasy III E ukończyły przepisywanie otrzymanego fragmentu „Władcy Pierścieni” J. R. R. Tolkiena.

3 stycznia 2022 roku przypada 130. rocznica urodzin pisarza. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zainicjowała ogólnopolską akcję odręcznego kopiowania dzieł brytyjskiego twórcy fantastyki, by przypomnieć młodym czytelnikom jego najznamienitsze powieści. Do realizacji polonistycznego przedsięwzięcia przystąpiły również uzdolnione kaligraficznie przedstawicielki naszej szkoły – Katarzyna Bloch, Nataliia Symonenko, Julia Ryfczyńska i Wiktoria Wyganowska.

• Konkurs „Koch mir was 2”

W listopadzie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Goethego „Koch mir was 2”.

Zadanie polegało na przygotowaniu strony z przepisem kulinarnym na ulubioną potrawę (polską lub niemiecką), którą biorący udział w konkursie chętnie widzieliby na swoich świątecznych stołach.

• Partnerzy

• {#1508} 1