• Wyróżnienie w Konkursie audiowizualnym „Bądźmy razem”

Mamy przyjemność poinformować, że nasza maturzystka, Barbara Sosińska, otrzymała wyróżnienie w Konkursie audiowizualnym „Bądźmy razem”, którego organizatorem były władze dzielnicy oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”. Lokalna inicjatywa, koncentrująca się na promocji uczniowskich talentów i wyzwalaniu pozytywnych emocji, stała się dla abiturientki doskonałą okazją do upowszechniania żywego słowa w atrakcyjny sposób. Barbara Sosińska, wykorzystując formę teatru jednego aktora, przygotowała w Roku Cypriana Kamila Norwida inscenizację jego humoreski pt. „Samobójstwo Klary Nagnioszewskiej. Tragedia” (1877). Maturzystka, chcąc uczcić zbliżającą się 200. rocznicę urodzin artysty, wybrała jeden z jego utworów prozatorskich, by pokazać szerszemu gronu odbiorców mało znaną dotąd twarz XIX-wiecznego wieszcza i podkreślić, że najmłodszy polski romantyk w swojej paryskiej działalności literackiej

• Nagroda w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mikrokosmos”

Z radością informujemy, że uczennica klasy IV L, Barbara Sosińska, podopieczna pani Ewy Trojańczyk, otrzymała wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mikrokosmos”, którego adresatami były dzieci i młodzież z Mazowsza. Jury nagrodziło nadesłane przez maturzystkę płótno zatytułowane „Myślę, więc jestem”. W konkursie zorganizowanym przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którego celem było m.in. wzbudzenie refleksji nad stanem środowiska naturalnego oraz dostrzeżenie najmniejszych mieszkańców Ziemi, Zespół Szkół nr 35 reprezentowała także Julia Ryfczyńska z klasy II E. Barbara Sosińska w taki sposób opisała przesłanie sportretowanego przez siebie pędzlem owada:

• Koncert "Nadszedł Trzeci Maj..."

Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty zaprasza

na widowisko staropolskie „Nadszedł Trzeci Maj…”, przygotowane z okazji

230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Data 3 maja 1791 r. należy do najważniejszych w historii Narodu i Państwa Polskiego, a Ustawa Rządowa stała się jednym z symboli naszej niepodległości.

• Akcja "Żonkile" w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie

#ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile, #polinmuseum

Społeczność Zespołu Szkół nr 35 w Warszawie w tym roku po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu walczącym w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia na lekcjach języka polskiego i historii młodzież brała udział w projekcji filmowej poświęconej największemu zbrojnemu zrywowi Żydów podczas II wojny światowej. Po seansie był czas na dyskusję i refleksję dotyczącą bohaterskiej postawy tych, którym nie zabrakło odwagi, by wyrazić sprzeciw wobec okrucieństwa ówczesnej rzeczywistości.

• Partnerzy

• {#1508} 1