• Informacje dotyczące praktyk uczniowskich

Dyżury kierownika szkolenia praktycznego:

Anna Zając

Sylwia Zych

9.10 – 17.10

Klasa E – technik ekonomista - zapozna się z funkcjonowaniem banków, biur rachunkowych oraz w Urzędach Skarbowych i Urzędach Gmin. Uczniowie wykorzystują

wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych między innymi z zakresu: rozliczeń podatkowych, zasad sporządzania zeznania podatkowego, postępowania egzekucyjnego wynikającego z nieuiszczenia podatków, formami i technikami ewidencji księgowej.

Klasa L – technik logistyk – podczas praktyki u pracodawców zapozna się m.in. z organizacją i funkcjonowaniem firmy logistycznej, procesami magazynowymi, obiegiem dokumentów w przedsiębiorstwie, organizowaniem przewozów.

Klasa H - technik handlowiec -  odbędzie praktykę zawodową w działach handlowych firm. Uczniowie zapoznają się ze strukturą zarządzania, organizacją i zadaniami komórki finansowo – księgowej, obiegiem dokumentów, zdobywają umiejętności praktyczne (np.: obsługa programów komputerowych stosowanych w branży).

Klasa T - technik hotelarstwa -  pogłębi wiedzę funkcjonowania hotelu i obsługi gości, zapozna się z funkcjonowaniem recepcji w hotelach.

Uczniowie naszej szkoły są postrzegani jako rzetelni i sumienni pracownicy. Wielu z nich po ukończeniu szkoły otrzymuje oferty pracy z zakładów gdzie odbywali miesięczne praktyki zawodowe.