• Witaj lato na Bielanach

• Gry i zabawy dla dzieci i seniorów na dzielnicowym pikniku " Witaj lato na Bielanach" już dobiegły końca. Jak co roku było tłumnie, gwarno i wesoło 😃☺😊 Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomimo upalnej soboty zaangażowali się w organizację stoiska naszej szkoły. Szczególne podziękowania należą się naszej absolwentce, obecnie już studentce, Aleksandrze Ciok, która od lat towarzyszy nam w trakcie bielańskich festynów.

• O codziennej drodze na Bielany w wakacyjnym numerze "Victora"

• Mimo że wakacje dopiero przed nami, czytelnicy „Victora” myślą już o tym, w jaki sposób dotrą we wrześniu do wybranej przez siebie szkoły. O niekrótkich podróżach do miejsca zdobywania wiedzy i zawierania przyjaźni, zabawnych sytuacjach w komunikacji autobusowej oraz o tym, dlaczego warto znosić trudy dojazdów, żeby dotrzeć do Zespołu Szkół nr 35 opowiedzieli uczniowie klasy 3 L (Dominika Kąpińska, Wiktoria Imbierska i Michał Mazur) w wywiadzie udzielonym redaktor dwutygodnika dla ósmoklasistów. Rozmowę młodzieży naszej szkoły, która codziennie pokonuje ok. 40 km, by punktualnie przybyć na zajęcia, przeczytacie w sierpniowym wydaniu „Victora”.

Spieszymy także poinformować, że wyczekiwany przez was wakacyjny numer „Cogito”, zawierający m.in. historię Filipa Kurowskiego, ukaże się już 16 lipca.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego

• Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach autorskiego programu " Zbierz kapitał na start" Dla uczestników przygotowano warsztay z "Sztuki podejmowanie decyzji", oraz sztafetę zawodów " . W sztafecie zawodów" uczniowie z nauczycielami brali udział w zajeciach "Nowoczesny sklep", "Logistyka w praktyce", "Fakturowanie nie jest trudne", "Kreatywna kuchnia". Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi, które zostały wysoko ocenione przez uczestników.

• Nagroda dla Naszej kreatywnej młodzieży

• Brawo dla naszej kreatywnej młodzieży. Na dzisiejszej gali w Centrum Kreatywności grupa naszych uczniów zdobyła nagrodę za autorski projekt " Holepicture" w ramach projektu "Kreatywna młodzież" realizowanego w ramach miejskiego Programu "Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020". Tym większa radość laureatów, kiedy dowiedzieli się o kwocie wygranej, która wkrótce trafi na ich konta. Na wakacje jak znalazł. Gratulujemy pomysłowości i pracowitości.

• Wywiad Filipa Kurowskiego dla "Cogito"

• Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że młodzież z Zespołu Szkół nr 35 ma wiele pasji. Jednym z utalentowanych uczniów naszej szkoły jest Filip Kurowski, młody raper i autor tekstów piosenek, o którym przeczytacie w lipcowym numerze „Cogito”, miesięczniku dla licealistów. Trzecioklasista na spotkaniu z redaktor czasopisma, Panią Dorotą Nosowską, opowiedział o początkach zespołu ZaPięćDwunasta, niedawnej premierze swojego pierwszego albumu zatytułowanego „Translet”, miłości do muzyki, nauce w klasie hotelarskiej, wspierającej go rodzinie i przyjaciołach oraz o planach na przyszłość po skończeniu Technikum Ekonomicznego nr 5. Jesteście ciekawi, o czym jeszcze mówił Filip? Koniecznie kupcie wakacyjne wydanie „Cogito”, które ukaże się już wkrótce.

• Lekcje z pomysłem

• W naszej szkole nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zajęcia zawsze były interesujące i odkrywały drzemiące w młodzieży pokłady kreatywności. Tak jest też na języku ojczystym – uczniowie klasy 2 L i 3 L utrwalali wiadomości na temat literatury doby romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski na wiele ciekawych sposobów, m.in. wykorzystując rozsypankę, kody QR, aplikacje edukacyjne, karty obrazkowe, kredki i własne zdolności do twórczego myślenia. Efekt? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.