• XI Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XI Bielańskie Targi Edukacyjne

          • W dniach 27 - 28 lutego odbywały się w naszej szkole XI Bielańskie Targi Edukacyjne. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Andrzej Malina, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Zofia Gajewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 35 Sławomir Sawicki. Na targach można było zapoznać się z ofertą edukacyjną bielańskich szkół średnich oraz wziąć udział w warsztatach m.in. z doradztwa zawodowego, kreatywności, wycinania w owocach czy mnemotechnik.

            Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nowy rok szkolny w dniach 5 - 9 marca do Pałacu Kultury i Nauki na Targi Edukacyjne Perspektywy 2019.

        • Studniówka 2019
          • Studniówka 2019

          • Nasi maturzyści 15 lutego rozpoczęli odliczanie dni do egzaminu dojrzałości balem studniówkowym. Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się polonezem. Życzymy w maju powodzenia i połamania długopisów ;-)

        • Olimpiada z prawa pracy
          • Olimpiada z prawa pracy

          • Mamy zaszczyt przedstawić laureatki II etapu konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. "Poznaj swoje prawa w pracy" Izabelę Adamowicz z kl. IE i Natalię Piotrowską z kl. IIIE.

        • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników
          • Międzydzielnicowy Konkurs Literacki "Epitafium dla Niepodległej" - wystawka prac uczestników

          • Od 18 lutego na parterze szkoły można zapoznać się z wystawką prac uczniów biorących udział w Międzydzielnicowym Konkursie Literackim "Epitafium dla Niepodległej", którego rozstrzygnięcie odbyło się w styczniu. Niestety nasza tablica nie może pomieścić wszystkich nadesłanych liryków. Dziękujemy niezastąpionym dziewczynom z klasy III L za pomoc w przygotowaniu ekspozycji, a młodzież i pracowników Zespołu Szkół nr 35 zapraszamy do lektury. 

        • Szkolne Walentynki
          • Szkolne Walentynki

          • 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. W tym dniu  na korytarzach dominował kolor czerwony, a to za sprawą walentynkowej dekoracji oraz  uczniów ubranych na czerwono w ramach akcji „czerwone ubrania zwalniają od pytania”. Podczas przerw nie tylko uczniowie, ale również wszyscy pracownicy szkoły, mogli wziąć udział w  walentynkowych zabawach przygotowanych przez klasę 2T oraz 4H. Ponieważ miłość  jest słodka, uczniowie tych klas przygotowali również  słodki poczęstunek – babeczki z wróżbą dla zakochanych. W tym dniu, jak co roku, Samorząd Szkoły rozdawał pocztę walentynkową.

        • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
          • Podsumowanie akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

          • W tym roku szkolnym, podobnie jak dwa lata temu, nasza szkoła wzięła udział w V edycji akcji organizowanej przez UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.

            Celem projektu było:

            • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
            • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
            • zebranie środków na ratowanie życia dzieci.  

            W oparciu o wykrój laleczki wysłanej przez UNICEF, młodzież przygotowała swoje własne charytatywne laleczki, które ubrała i przyozdobiła w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrała. Uczniowie uzupełnili także „akt urodzenia” laleczki – dokument, w którym umieścili fotografię swojej laleczki, bądź rysunek z  jej portretem, wpisali dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby.

            Następnie w grudniu podczas dnia otwartego i w styczniu podczas zebrania z rodzicami, zorganizowano kiermasze z laleczkami w trakcie których, każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Cały dochód
            z kiermaszów w wysokości 1090 zł., przekazano do fundacji UNICEF z przeznaczeniem
            na szczepionki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

            Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem.

            Wszystkim, którzy wsparli tę akcję, serdecznie dziękujemy za okazane serce.

             

            Koordynator projektu:

            Bożena Sosnowska- Stępień

        •      Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"
          • Finał Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego "Epitafium dla Niepodległej"

          • Za nami uroczyste rozstrzygnięcie Międzydzielnicowego Konkursu Literackiego „Epitafium dla Niepodległej”, którego celem było m.in. godne upamiętnienie, w stulecie polskiej wolności, postaci, które w szczególny sposób zapisały się na kartach wielowiekowej historii naszego kraju. Gala finałowa z udziałem wyjątkowego Gościa – założycielki i Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Pani Barbary Tomkiewicz, odbyła się 23 stycznia w Zespole Szkół nr 35, a udział w niej wzięło blisko 50 uczniów z warszawskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Inicjatywa jednocząca młodzież z różnych dzielnic stolicy zyskała także uznanie Redakcji miesięcznika „Cogito”, z czego jesteśmy dumni i za co pragniemy podziękować Redaktor Naczelnej czasopisma, Pani Oli Siewko. Tuż przed najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania, czyli rozdaniem nagród, publiczność obejrzała fragment niedawnej „Antologii Niepodległości” w wykonaniu Daniela Nowaka i Filipa Kurowskiego. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nadesłane prace, a zwycięzcom, którzy odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Dyrektora Zespołu Szkół nr 35 oraz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, raz jeszcze gratulujemy sukcesu.

        • Fraktale z Sierpińskim
          • Fraktale z Sierpińskim

          • W grudniu klasy: IH, IT, IE, IIL i IIT na lekcjach matematyki zapoznały się z trójkątem Sierpińskiego  i pojęciem fraktali.

            Wiele fraktali kryje w sobie zadziwiającą tajemnicę jaką jest ich „nieskończone samo podobieństwo”. Oznacza to, że dowolnie mały kawałek, odpowiednio powiększony, przypomina do złudzenia cały zbiór lub jego znaczną część.

            Fraktale znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Obecnie prawie każdy telefon komórkowy korzysta z wbudowanej anteny fraktalnej. Wiele odpowiedników fraktali istnieje w otaczającej nas naturze. Przykładem mogą być płatki śniegu, system naczyń krwionośnych, błyskawice, prądy zatokowe czy formacje skalne. Fraktale są obiektami często występującymi w grafice komputerowej, bowiem wiele programów komputerowych tworzonych jest specjalnie w celu otrzymywania obrazów fraktalnych.

            Dzięki tej wiedzy i zbliżającym się świętom bożego narodzenia wspomniane powyżej klasy przygotowały wystawę pt: „Świąteczne fraktale z Sierpińskim”. Efekty ich pracy można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.