• Gala "dla babci i dziadka"

• W styczniu obchodzimy Dzień Babci  i Dziadka. Z tej okazji, w  poniedziałek 21  stycznia nasi wolontariusze wraz z opiekunem wzięli udział w corocznej Gali organizowanej przez Fundację Żyj Z Pasją.  Nasi wolontariusze nie tylko pomagali w zorganizowaniu tego uroczystego wydarzenia, ale także zajmowali się przybyłymi gośćmi- bielańskimi seniorami. Przypadła im również zaszczytna rola  wręczeniu nagród  honorowym gościom, wśród których znaleźli się znakomici polscy aktorzy i artyści, a wśród nich: Magdalena Zawadzka, Stefan Friedmann, Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński, Janusz Tylman, Jakub Porada.  Rolę Honorowej Babci tegorocznej edycji pełniła piosenkarka Halina Kunicka, a rolę Honorowego Dziadka – były selekcjoner reprezentacji Polski piłki nożnej Andrzej Strejlau. Wszyscy znamienici goście podzielili się z publicznością swoimi wrażeniami z opiekowania się swoimi wnukami.  Na uroczystej gali w Urzędzie Dzielnicy Bielany byli również laureaci konkursu plastycznego „dla mojej Babci i Dziadka- edycja krakowska”, burmistrzowie dzielnicy i  znani dziennikarze.  Jak widać ze zdjęć z niektórymi artystami udało nam się również porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

• "Antologia Niepodległości". Współczesne konteksty

• W pierwszy piątek nowego roku, 4 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół nr 35 uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu przygotowanym przez młodzież ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Polonistyczno-historyczna inicjatywa, którą zaprezentowali młodzi artyści, stanowiła swego rodzaju podsumowanie obchodów stulecia polskiej niepodległości i była, miejmy nadzieję, także zabawnym połączeniem przeszłości, czyli tekstów „Antologii Niepodległości”, utworów ważnych dla naszego narodu, wybranych przez Prezydenta Rzeczypospolitej ze współczesnością, w której nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych (w roli chóru niezastąpiona klasa IV T, a u jej boku nieocenieni wokaliści – Filip Kurowski i Daniel Nowak) oraz humorystycznych wątków związanych z naszą szkołą. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uroczystość została zarejestrowana kamerą wideo.

• Akcje charytatywne

• Nowy Rok zaczynamy od trzech dobrych wiadomości. Szkolny Wolontariat  zakończył przed świętami zbiórkę darów dla  czworonożnych podopiecznych Fundacji Noga W Łapę oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Przynieśliście tak dużo karmy, koców, kołder, pościeli i akcesoriów, że obie organizacje były pod wrażeniem  Waszej hojności. Druga dobra wiadomość to aż 550 kg nakrętek zebranych do końca starego roku na rzecz wsparcia ciężko chorego Igora Kaczyńskiego. I czas na trzecią dobrą wiadomość, która dotyczy akcji „Choinka dla Michała”. Dzięki zaangażowaniu wielu klas, a także  dochodowi z licytacji choinek udekorowanych w wykonane przez naszych uczniów ozdoby, mogliśmy również wesprzeć leczenie bielańskiego ucznia Michała Lubaka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję że w Nowym Roku czeka nas jeszcze nie jedna akcja w którą  się włączycie.