• Konkurs Poezji Gałczyńskiego

• Nasi artyści na X Ogólnopolskim Konkursie Poezji K.I.Gałczyńskiego "Ojczyzną moją jest muzyka". Odbyły się przesłuchania, czekamy na werdykt :-)

• Akcja "Choinka Dla Michała"

• „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”, te słowa przyświecają działaniom Szkolnego Wolontariatu, który na początku  grudnia  włączył się w akcję „Choinka dla Michała”. Akcja współorganizowana jest między innymi przez Stowarzyszenie razem Dla Bielan oraz Fundacje Siła Serca. Dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie rehabilitacji bielańskiego ucznia Michała Lubaka, podopiecznego Fundacji Avalon. W akcje włączyli się nie tylko wolontariusze, ale cała szkolna społeczność: nauczyciele, uczniowie i rodzice, za co wszystkim należą się podziękowania. Każdy z nas, kto chciałby wesprzeć Michała w jego walce o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku, może przyłączyć się do licytacji choinek ozdobionych przez uczniów naszej szkoły na stronie https://www.facebook.com/groups/1910596222320699/ lub wziąć udział w wydarzeniu Targ Świąteczny dedykowanym Michałowi. Zapraszamy też do śledzenia postępów Michała w powrocie do zdrowia na stronie https://www.facebook.com/staniemy/.

• Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Bielańskiego Konkursu SV "Sztuka życia"

• 12 grudnia w Zespole Szkół nr 18 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Bielańskiego Konkursu SAVOIR VIVRE „Sztuka życia”. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Dumni jesteśmy z naszych uczestniczek, które zajęły zaszczytne I i III miejsce w dzielnicy. Gratulujemy Izabeli Adamowicz z klasy IE i Natalii Sobierajskiej z klasy IIL, Dziewczyny odebrały nagrody z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Pietruczuka.

• Warsztaty w Muzeum Narodowym

• 11 grudnia klasa 4 H, pod opieką polonistki, uczestniczyła w zajęciach poświęconych sztuce dwudziestolecia międzywojennego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lekcja muzealna w formie warsztatów stanowiła doskonałe uzupełnienie teoretycznej wiedzy, którą uczniowie zdobyli na języku polskim. Maturzyści owocnie wykorzystali czas spędzony poza murami szkoły - zainspirowani malarstwem oraz rzeźbą XX wieku, z powodzeniem wykonywali ćwiczenia dotyczące interpretacji tekstów kultury. Nie zabrakło także humorystycznych akcentów, m.in. zabawy w kalambury, angażującej wyobraźnię i pobudzającej wrażliwość artystyczną młodzieży.

• Świąteczna Zbiórka Żywności

• Wolontariusze z naszej szkoły w dniu 30 listopada brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która organizowana jest, jak co roku,  przed Świętami Bożego Narodzenia.

Bank Żywności SOS w Warszawie stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o swoich podopiecznych.
            Odbiorcami darów są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Koordynatorem akcji w której uczestniczyły wolontariuszki była nasza absolwentka Ola Ciok.