• Instrukcja dotycząca wniosku o stypendium szkolne

• Stypendium szkolne

Stypendium może otrzymać uczeń , znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski należy składać do właściwych Ośrodków Pomocy Społecznej. Wnioski należy złożyć do 15 września 2022 r.

Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się
          o stypendium szkolne nie może być wyższy niż kwota
          , o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, 1690 i 1818), tj. 600.

• Zasiłek szkolny

Zasiłek może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego (poważne choroby i śmierć członków rodziny, ataki żywiołów).​ O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Uwaga!

Od tego roku szkolnego sprawy pomocy materialnej obsługują właściwe  Ośrodki Pomocy Społecznej.  Uczniowie mieszkający poza Warszawą pobierają i składają wnioski we właściwym Urzędzie Gminy.

• Wyprawka szkolna

Dofinansowanie podręczników  dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia

• słabowidzącym,
          • niesłyszącym,
          • słabosłyszącym,
          • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
          • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
          • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
          • z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio w pkt 1-6;
          • uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
          • uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku, gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio
            w pkt 1-6 i 8

Wnioski o wyprawkę na dany rok szkolny należy złożyć w szkole do 13 września do godz. 12.00

• Posiłek dla ucznia

Stypendium to może zostać przyznane uczniowi pochodzącemu z rodziny znajdującej się
          w szczególnie trudnej sytuacji materialnej bądź w uzasadnionych przypadkach losowych. ​

Stypendium może zostać przyznane w sytuacji gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania posiłków spożywanych podczas jego pobytu w szkole ze środków Pomocy Społecznej.

Wniosek dostępny u pedagoga szkolnego, termin złożenia  wniosku  w szkole - 15 września 2021

Uczniowie klas pierwszych proszeni są o dostarczenie  orzeczeń  o niepełnosprawności lub opinii  PPP z poradni do pedagoga szkolnego.

Uczniowie klas maturalnych proszeni są  o osobisty kontakt z pedagogiem do dnia 15 września w celu  sprawdzenia opinii z PPP lub dostarczenie aktualnej opinii w przypadku jej braku do tego terminu.  Dodatkowo składają wniosek o dostosowanie matury i egzaminu do ich dysfunkcji.

Nasza Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna mieści się przy ul. Wrzeciono 24